Menu kategorii
 • Jak wyłączyć Windows Timeline

  Jak wyłączyć Windows Timeline

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  05.02.2018
  7438 wyświetleń

  Windows Timeline to funkcja zaprezentowana po raz pierwszy na konferencji Microsoft Build 2017. Jako oś czasu ma ona umożliwiać szybki dostęp do tego, z czym wcześniej pracowaliśmy. Pierwotnie funkcja miała zostać dodana do Fall Creators Update, jednak na skutek opóźnienia Microsoft ogłosił, że Timeline (kanał aktywności) znajdzie się we wczesnych kompilacjach już po wydaniu FCU, czyli - innymi słowy - dołączy do kompilacji rozwojowych Redstone 4. Tak też się stało.

  Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  Po raz pierwszy testowaliśmy Windows Timeline w dniu wydania kompilacji 17063 systemu Windows 10. Timeline ma rzecz jasna swoje ogromne zalety, takie jak możliwość dotarcia do przeszłych aktywności prowadzonych na danym PC, innych PC z Windows oraz na urządzeniach z Androidem i iOS. Możemy jednakże zrezygnować z jego wyświetlania, całkowicie pozbywając się funkcji z Widoku zadań. Pierwszy sposób to operacja wymagająca zmian w rejestrze, dlatego wykonujemy ją na własną odpowiedzialność. Ponadto może ona okazać się nieskuteczna. Ogólnie zalecamy skorzystanie ze sposobu drugiego z udziałem Edytora lokalnych zasad grupy (gpedit), który jest szybszy i wygodniejszy. Eksperymenty z Edytorem rejestru polecamy z kolei użytkownikom zaawansowanym.

  Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  Sposób pierwszy: Edytor rejestru
  1. Zaczynamy od uruchomienia Edytora rejestru. Wykonujemy na klawiaturze skrót Win + R i w poleceniu Uruchom wpisujemy "regedit". Zatwierdzamy przyciskiem OK.
  2. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  3. W drzewku nawigacji okna Edytora rejestru przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System.
  4. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  5. Jeśli 32-bitowa wartość o nazwie "EnableActivityFeed" jeszcze nie istnieje, klikamy puste pole po prawej stronie i wybieramy Nowy > Wartość DWORD (32-bitowa).
  6. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  7. Nowo utworzonej wartości nadajemy nazwę EnableActivityFeed i klikamy ją dwukrotnie. W polu Dane wartości: zobaczymy prawdopodobnie liczbę 1.
  8. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  9. Zmieniamy wartość 1 na 0 i zatwierdzamy przyciskiem OK.
  10. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  11. Ponownie uruchamiamy komputer. Jeśli chcemy przywrócić Timeline, w danych wartości wspomnianego klucza z powrotem ustawiamy 1.
  Sposób drugi: Edytor lokalnych zasad grupy
  1. Zaczynamy od uruchomienia Edytora lokalnych zasad grupy. Wykonujemy na klawiaturze skrót Win + R i w poleceniu Uruchom wpisujemy "gpedit.msc". Zatwierdzamy przyciskiem OK.
  2. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  3. W drzewku po lewej przechodzimy do ścieżki Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > System > Zasady systemu operacyjnego. Po prawej stronie odnajdujemy ustawienie o nazwie Włącz kanał aktywności i dwukrotnie je klikamy.
  4. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  5. Otworzy się kolejne okienko. W lewym górnym rogu zaznaczona będzie prawdopodobnie opcja Nie skonfigurowano. Zamiast niej zaznaczamy Wyłączone i zatwierdzamy, klikając OK.
  6. Jak wyłączyć Windows Timeline w Windows 10?

  7. Windows Timeline został wyłączony. Klikając teraz jego ikonę na pasku zadań, uruchomimy po prostu Widok zadań. Co ciekawe, jego ikona nie powraca do starej wersji sprzed wprowadzenia Timeline.
  8. Jeśli chcemy cofnąć zmiany, wykonujemy dwa kroki wstecz i zamiast opcji Wyłączone wybieramy ponownie Nie skonfigurowano. W ten sposób znów włączymy Windows Timeline.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10