Jak synchronizować kontakty Androida z Kontem Microsoft

Jak synchronizować kontakty Androida z Kontem Microsoft

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
29.03.2018
2 komentarze
780 wyświetleń

Dodając do naszego urządzenia z systemem Android konto Microsoft, możemy od razu zdecydować się na pobranie kontaktów i zapisanie ich w książce adresowej telefonu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ od razu będziemy mieli dostęp do numerów telefonu, adresów e-mail czy innych danych, które wprowadzaliśmy, zapisując kontakty. Jeżeli jednak nie zdecydowaliśmy się na synchronizację kontaktów przy pierwszej konfiguracji konta Microsoft na Androidzie, możemy to bez przeszkód zrobić później. Cały proces składa się z kilku kroków i omówimy je w tym poradniku.

 1. Uruchamiamy aplikację Microsoft Outlook. Posiadanie tego klienta pocztowego jest bardzo ważne, ponieważ to w nim dostępne są ustawienia synchronizacji kontaktów.
 2. Będąc zalogowanym do naszego konta Microsoft, otwieramy menu hamburgera dostępne w lewym górnym rogu aplikacji.
 3. Klient pocztowy Microsoft Outlook

 4. Przechodzimy do ustawień, wybierając ikonę koła zębatego w dolnej części panelu nawigacyjnego.
 5. Z listy dostępnych kont wybieramy nasze konto Microsoft oznaczone dopiskiem Outlook.
 6. Lista kont pocztowych

 7. Na ekranie konfiguracji konta aktywujemy funkcję Synchronizuj kontakty.

Funkcja synchronizacji kontaktów nieaktywna

Funkcja synchronizacji kontaktów aktywna

Zanim synchronizacja kontaktów zostanie uaktywniona, może zostać wyświetlony komunikat, w którym zostaniemy poproszeni o udzielenie klientowi Microsoft Outlook uprawnień dostępu do aplikacji książki adresowej. W takim wypadku akceptujemy prośbę.

Po włączeniu synchronizacji kontaktów wracamy do głównego ekranu i uruchamiamy aplikację Kontakty lub inną, która odpowiada za obsługę kontaktów. Kontakty pochodzące z konta Microsoft będą dostępne i gotowe do użycia.

Importowane kontakty z konta Microsoft


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii O Androidzie

Komentarze

 • zakius 23:14 31.03.2018

  jakby to działało to by było faktycznie łatwo, ale lepiej po prostu do samego androida dopiąć konto exchange, serwer outlook.office365.com (chociaż czasem m.hotmail.com, nie wiem dlaczego, ale trzeba spróbować oba), niestety ta metoda nie obsługuje 2FA, należy więc wygenerować nowe hasło aplikacji i jego użyć

 • Jacek Wendołowski 11:51 07.07.2018

  Niestety synchronizacja kontaktów pomiedzy Androidem a Office 365 działa wybiórczo. Niektóre kontakty utworzone w Outlooku nie synchronizuja się na androida a niektóre kontakty utworzone na telefonie (Android) nie sa synchronizowane do Exchanga. Czy ma ktoś jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Skomentuj

Autor