Jak organizować dzień z aplikacją To-Do

Jak organizować dzień z aplikacją To-Do

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:39
28.08.2018
2305 wyświetleń

Doba ma tylko 24 godziny. Nadmiar obowiązków potrafi sprawić, że tych godzin będzie nam ciągle brakować. Dlatego warto zorganizować wszystkie zadania w taki sposób, by wszystko było odpowiednio uporządkowane. Wtedy, gdy mamy lepszy wgląd w zadania wykonane i te które musimy jeszcze zrobić, może się okazać, że mamy w zanadrzu parę wolnych godzin do wykorzystania.

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z zalet odpowiedniej organizacji, dlatego też w ręce użytkowników oddaje szereg narzędzi, czy to w Windows 10 czy w Office 365, ułatwiających organizację naszego czasu. Jedną z takich aplikacji jest To-Do - czyli w dosłownym tłumaczeniu "do zrobienia". Jest to usługa oparta w gruncie rzeczy na przejętej przez Microsoft aplikacji Wunderlist. To-Do pozwala na zaplanowanie zadań do wykonania i organizowanie ich w ramach list.

To-Do

Najbardziej istotne dla nas zadania w danym dniu, możemy dodać do wyróżnionego widoku Mój dzień. Aby oznaczyć dane zadanie jako wykonane, wystarczy kliknąć na okrąg, który momentalnie zmieni kolor na zielony, a tekst zostanie skreślony. Zadanie możemy też oznaczyć gwiazdką. Będąc na ekranie Mój dzień, można usunąć dane zadanie z tej listy, przesuwając je w prawo. Natomiast przesuwając w lewo usuniemy je całkowicie. Każde zadanie możemy rozwinąć, dodając do niego kolejne, pomniejsze kroki. Możemy też ustawić przypomnienie, termin wykonania oraz notatkę.

To-Do

Po zakończeniu dnia, aplikacja przedstawi nam podsumowanie naszego dnia, wyszczególniając zadania które wykonaliśmy i których wykonać nie daliśmy rady.

To-Do

Aplikacja jest stale rozwijana o nowe funkcje i w przyszłości ma całkowicie zastąpić Wunderlist. Oczywiście dostępna jest również aplikacja na system Windows 10 oraz wersja przeglądarkowa. Tak więc do naszych list mamy dostęp z wielu miejsc, nie tylko z poziomu telefonu.

To-Do

Aplikację na Androida możecie pobrać wprost ze Sklepu Google Play, a wersje na Windows 10 z Microsoft Store. Natomiast wersja przeglądarkowa dostępna jest pod adresem todo.microsoft.com


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Android