Menu kategorii
 • Jak odzyskać niezapisany tekst?

  Jak odzyskać niezapisany tekst?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  17.05.2017
  43659 wyświetleń

  Nikt z nas nie chciałby odczuć utraty niezapisanych, ważnych plików. Dlatego też ważne jest częste zapisywanie zmian w celu uniknięcia takich sytuacji. Jednak człowiek nie zawsze skupi się na zapisie własnej pracy, tylko bardziej nad rozbudową jej. W tej poradzie pokażemy, jak odzyskać dane, których nie zapisaliśmy.

  1. Jeżeli podczas korzystania z aplikacji Word 2016 wystąpił błąd i została ona zamknięta bez możliwości zapisu zmian, to pierwszym krokiem jest ponowne uruchomienie programu Word.
  2. Po uruchomieniu, program powinien poinformować nas o tym, że odzyskał pliki. W takim przypadku klikamy po lewej stronie okna pozycję Pokaż odzyskane pliki.
  3. Jak odzyskać pliki

  4. Następnie zostaną wyświetlone pliki, które program Word zdołał odzyskać. Klikamy ten, który chcemy odzyskać.
  5. Jak odzyskać pliki

  Program Microsoft Word 2016 posiada opcję autozapisu pliku co jakiś czas. Istnieje możliwość, by plik, nad którym pracujemy został zapisywany nawet co jedną minutę. W tym celu należy skonfigurować odpowiednią opcję. Znajduje się ona w menu Plik, klikając Opcje i przechodząc do zakładki Zapisywanie.

  Jak odzyskać niezapisany tekst

  W zależności od tego, jak często program zapisuje plik, w prosty sposób możemy w większym bądź mniejszym stopniu uchronić się przed stratą danych.

  Jak odzyskać niezapisany tekst

  Jeżeli podczas pracy z plikiem, nie został on zapisany własnoręcznie bądź opcja autozapisu była wyłączona i program został zamknięty, to plik zostanie odzyskany tylko do stanu ostatniego zapisu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2016