Internetowe porządki

Internetowe porządki

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
20.08.2006
4 komentarze
6647 wyświetleń

Kiedy przeglądamy strony internetowe Internet Explorer zachowuje niektóre elementy witryn takie jak obrazki, animacje w swojej podręcznej pamięci. Robi to w celu późniejszego szybszego załadowania lokalizacji1. Mianowicie, kiedy drugi raz odwiedzamy stronę przeglądarka sprawdza tylko czy rysunek zapamiętany na dysku zgada się z tym udostępnionym w sieci.Jeżeli tak jest ładuje obraz z dysku, nie ściąga go ponownie z Internetu. Dzięki takiemu zachowaniu witryny ładują się o wiele szybciej i korzystanie ze światowej pajęczyny jest dla nas o wiele przyjemniejsze. Jednak pliki, które przeglądarka zapisuje na dysku po pewnym czasie stają się przestarzałe. Albo my przestajemy odwiedzać daną stronę, albo też na witrynie jest zmieniony już obraz. Dlatego też dobrze jest od czasu do czasu skasować te dane aby zwolnić miejsce na partycji oraz przyspieszyć działanie przeglądarki.

Uruchamiamy Internet Explorera następnie wybieramy z menu Narzędzia pozycję Opcje internetowe. Przechodzimy na zakładkę Ogólne i w sekcji Tymczasowe pliki internetowe klikamy w przycisk Usuń pliki...

Strony internetowe zapisują na naszych dyskach pliki cookie. Dzięki nim mogą nas identyfikować w sieci i oferować nam spersonalizowane witryny. Jednak również dzięki nim nasze ruchy mogą być kontrolowane przez ludzi starających się odgadnąć nasze nawyki internetowe. Informacje te możemy również usunąć w tej sekcji klikając przycisk Usuń pliki cookie....


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Komputerowe porządki

Komentarze

 • Master 08:51 21.08.2006

  fajne nigdy o tym nie wiedziałem spoko

 • Wojak 00:44 27.08.2006

  Ja również, fajnie wiedzieć że takie coś istnieje hahah... A czy tylko IE istnieje nie ma FF albo OPERY?

 • and7rzej 10:09 26.07.2007

  Zamiast ręcznie usuwać tymczasowe pliki internetowe, warto pobrać (za free) z netu program czyszczący śmieci. Ja używam C Cleaner v1.40.520. Ustawione ma w opcjach automatyczne czyszczenie tymczasowych plików internetowych, coocies, historii i wiele innych. Czyści podczas uruchamiania sie automatycznie ale można równiez ręcznie. Polecam.

 • Patryk 10:09 28.08.2007

  Racja ale ja uzywam Odkurzacza 10.9 pro i nie tylko wyrzuca smieci internetowe ale i inne zbedne pliki z dysku.Polecam bardzo ten programik...;)

Skomentuj

Autor