Menu kategorii
 • Instalacja Zone Alarm

  Instalacja Zone Alarm

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  04.07.2006
  18572 wyświetlenia

  Chociaż wbudowana w system Zapora systemu Windows dobrze chroni komputer przed atakami z zewnątrz, to nieraz jeżeli np. zamierzamy udostępniać nasze połączenie internetowe innym jednostkom, przydaje nam się aplikacja posiadająca więcej opcji. Wiele programów służących do takiej ochrony komputera jest płatnych co zniechęca nas do ich kupna. Jednak istnieją bardzo dobre firewall'e, które są darmowe. Jedną z takich aplikacji jest Zone Alarm, który możemy za darmo ściągnąć ze strony producenta ( www.zonelabs.com ).

  Podczas instalacji produktu trzeba podać swój adres e-mail. Jeżeli zdecydujemy się na informowanie nas o poprawkach do programu będzie na tą skrzynkę wysyłana informacja o nich. Jeśli posiadamy szybkie łącze dobrze jest pobierać późniejsze usprawnienia, pomoże to nam w większym stopniu zapewnić bezpieczeństwo systemowi.

  Po zakończeniu wgrywania, program poprosi nas o podanie podstawowych informacji o komputerze. Dzięki nim będzie mógł tak zoptymalizować pracę aby jak najszczelniej chronić nasze dane.

  Następnie musimy wybrać wersję zapory. Wybieramy ZoneAlarm. Drugą opcją jest firewall płatny, na który nie posiadamy licencji.

  Następnie program poprosi nas o restart systemu. Po nim aplikacja będzie się zawsze uruchamiać wraz ze startem Windows'a czyli będzie chronić nasz system.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe