Menu kategorii
 • Instalacja Ad-Aware

  Instalacja Ad-Aware

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  06.07.2006
  5896 wyświetleń

  Wiele darmowych programów oprócz swoich reklamowanych funkcji, spełnia zadania, o których nie mamy pojęcia. Zbierają one informacje o nas, naszych zachowaniach w Internecie, jakie strony przeglądamy, co nas interesuje. Zdarzają się również takie aplikacje, które po cichu zapisują nasze hasła do kont pocztowych, bankowych. Potem to wszystko jest wysyłane do twórcy zbrodniczego programu... Są to narzędzia typu Spyware, czyli programy zbierające informacje o użytkownikach. Ich celem nie jest zniszczenie danych na dysku czy przejęcia władzy nad systemem. One najchętniej cicho siedzą w komputerze i starają się pozostać tam niezauważone. Programy tego typu są bardzo złośliwe ponieważ nawet nie wiemy, kiedy dostają się do naszego systemu. Czasem instalujemy darmowe narzędzie a wraz z nią tego szkodnika.

  Oczywiście istnieją programy, które pozwalają nam uchronić się przed skutkami działalności takich aplikacji. Jednym z nich jest Ad-Aware. Jest on darmowy do użytku domowego. Możemy go pobrać ze strony www.lavasoft.nu . Zaraz po instalacji narzędzie samo zaktualizuje się oraz zacznie skanowanie naszego systemu. Powinniśmy pozwolić na to, mimo iż może to trochę potrwać.

  Po zakończeniu procesu program pozwoli nam na skasowanie podejrzanych plików lub ich kwarantannę możemy również nie robić nic, co nie jest jednak zalecane.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe