Instalacja Ad-Aware

Instalacja Ad-Aware

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
06.07.2006
4 komentarze
4925 wyświetleń

Wiele darmowych programów oprócz swoich reklamowanych funkcji, spełnia zadania, o których nie mamy pojęcia. Zbierają one informacje o nas, naszych zachowaniach w Internecie, jakie strony przeglądamy, co nas interesuje. Zdarzają się również takie aplikacje, które po cichu zapisują nasze hasła do kont pocztowych, bankowych. Potem to wszystko jest wysyłane do twórcy zbrodniczego programu... Są to narzędzia typu Spyware, czyli programy zbierające informacje o użytkownikach. Ich celem nie jest zniszczenie danych na dysku czy przejęcia władzy nad systemem. One najchętniej cicho siedzą w komputerze i starają się pozostać tam niezauważone. Programy tego typu są bardzo złośliwe ponieważ nawet nie wiemy, kiedy dostają się do naszego systemu. Czasem instalujemy darmowe narzędzie a wraz z nią tego szkodnika.

Oczywiście istnieją programy, które pozwalają nam uchronić się przed skutkami działalności takich aplikacji. Jednym z nich jest Ad-Aware. Jest on darmowy do użytku domowego. Możemy go pobrać ze strony www.lavasoft.nu . Zaraz po instalacji narzędzie samo zaktualizuje się oraz zacznie skanowanie naszego systemu. Powinniśmy pozwolić na to, mimo iż może to trochę potrwać.

Po zakończeniu procesu program pozwoli nam na skasowanie podejrzanych plików lub ich kwarantannę możemy również nie robić nic, co nie jest jednak zalecane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe

Komentarze

 • Halaster 10:30 06.07.2006

  Bardzo dobry program. Polecam wszystkim. Najlepiej stsować go razem z innym programem tego typu Spybot Search&Destroy, wtedy jak coś zostanie to drugi to odnajdzie.

 • Remik 13:33 06.07.2006

  Używam ten program od około 2 lat, nie ma programów doskonałych, ale ten jest naprawdę bardzo dobry.

 • Lypniak 21:31 06.07.2006

  Dołączam się do opinji Remika. Ponadto Ad Aware posiada b. dobre spolsczenie :-).

 • andrzej z Lubina 08:14 10.08.2006

  Jest to najlepszy domowy sposób zabezpieczenia komputera. Polecam wszystkim domowym amatorom.

Skomentuj

Autor