Infinite Expanse - nowe środowisko Mixed Reality również na Windows 10

Infinite Expanse - nowe środowisko Mixed Reality również na Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:48
23.11.2021
1792 wyświetlenia

Microsoft wprowadza do Windows 10 kilka nowych funkcji Mixed Reality, które są od jakiegoś czasu dostępne na Windows 11. Użytkownicy Dziesiątki w wersji 2004 lub nowszej zyskali dostęp do środowiska Infinite Expanse, uruchamiania SteamVR wraz z portalem Mixed Reality oraz nowe ustawienia uruchamiania.

Infinite Expanse

Infinite Expanse to nowe środowisko domowe dla urządzeń Windows Mixed Reality, które (być może wbrew nazwie) charakteryzuje się znaczącą redukcją zakresu elementów i rozmiaru. Scena została uproszczona do pojedynczego widoku — w odróżnieniu od bardziej bogatego w funkcje Cliffhouse.

Infinite Expanse

Środowisko to zostało zbudowane z myślą o wydajności i zaprojektowane w oparciu o feedback użytkowników, którzy prosili o mniej zasobożerne środowisko domowe, pozwalające osiągnąć najlepszą wydajność w grach i innych doświadczeniach.

SteamVR uruchamiany wraz z Mixed Reality Portal

Dodano nowe ustawienie pozwalające automatycznie uruchamiać SteamVR, gdy uruchamia się WMR. Dzięki temu można ominąć przestrzeń domową WMR i wskoczyć od razu do SteamVR.

Nowe ustawienia doświadczenia uruchamiania

Dostępne są nowe ustawienia pozwalające lepiej skonfigurować doświadczenie uruchamiania i dające większą kontrolę nad tym, kiedy uruchamia się Mixed Reality Portal. Użytkownicy mogą m.in. kontrolować, czy portal otwiera się, gdy urządzenie jest połączone lub gdy aktywowany jest czujnik zbliżeniowy, a także kontrolować, w jaki sposób uruchamia się aplikacja wirtualnego pulpitu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/mixed-reality/enthusiast-guide/mixed-reality-software

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR