Historia zdjęć w OneDrive - bezpieczne udostępnianie relacji bliskim

Historia zdjęć w OneDrive - bezpieczne udostępnianie relacji bliskim

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:07
04.07.2022
412 wyświetlenia

Microsoft ogłosił dostępność w publicznej wersji zapoznawczej nowej funkcji udostępniania zdjęć w OneDrive. Photo Stories, czyli relacje ze zdjęciami lub historia zdjęć, to mechanizm dobrze znany z portali społecznościowych. Teraz został on zaimplementowany bezpośrednio w OneDrive, pozwalając użytkownikom bezpiecznie udostępniać zdjęcia z chmury.

Historia zdjęć w OneDrive to nowa, interaktywna funkcja, która bezpiecznie łączy ulubione momenty z ludźmi, na których nam zależy. "Photo Story" to sposób na udostępnianie zdjęć na prywatnej tablicy dostępnej jedynie dla zaproszonych — rodziny, przyjaciół etc. Obsługuje komentarze, reakcje i powiadomienia, aby pobudzić autentyczne interakcje. Na chwilę obecną funkcja jest dostępna w wersji beta w Australii w aplikacji mobilnej OneDrive na Androida i iOS, a także w aplikacji przeglądarkowej. W tym roku Microsoft planuje rozszerzyć dostępność na USA i pozostałe regiony.

Dzięki historii zdjęć w OneDrive klienci mogą udostępniać zdjęcia bliskim, zaufanym osobom, nie tracąc przy tym prywatności i bezpieczeństwa, nie narażając się na przejęcie prywatnych danych przez niepowołane osoby. Funkcja dostępna jest po zalogowaniu na osobiste konto Microsoft w OneDrive (na razie tylko w Australii) i przejściu na kartę "Udostępnione", skąd można zacząć tworzyć pierwszą relację (wpis). Więcej można dowiedzieć się z artykułu na stronie pomocy technicznej.

Z funkcji mogą korzystać zarówno użytkownicy darmowego OneDrive (5GB), jak i subskrypcji OneDrive Standalone 100GB, Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/introducing-onedrive-photo-story-a-new-photo-sharing-feature-now/ba-p/3561010

Polecamy również w kategorii OneDrive na Androidzie