HP zapowiedział nowy zestaw Windows Mixed Reality i kompleksową usługę VR

HP zapowiedział nowy zestaw Windows Mixed Reality i kompleksową usługę VR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:03
05.02.2018
934 wyświetlenia

HP był jednym z producentów, którzy dostarczyli pierwsze zestawy Windows Mixed Reality w zeszłym roku. Dziś producent wystąpił z szeregiem zapowiedzi na konferencji Solidworks World. W planach jest nie tylko nowa wersja Pro zestawu WMR, ale i wprowadzenie modelu Device as a Service dla VR. Czym różni się odświeżona wersja gogli i na czym polegać ma nowa usługa?

HP Windows Mixed Reality Headset Pro

Nowy zestaw HP Windows Mixed Reality Headset Pro ma być odświeżeniem istniejącego modelu, jednak urządzenie będzie w dużej mierze takie samo. Zestaw nadal ma dwa wyświetlacze 1440×1440 z częstotliwością odświeżania do 90 Hz, umieszczoną na przednich zawiasach część ekranową i pokrętło regulacji z tyłu. Czym wyróżnia się więc model Pro? Przede wszystkim wygodą i higieną, które mają zapewnić wymienne poduszki twarzowe. Dzięki nim HMD jest łatwiejszy w czyszczeniu i może być używany przez wiele osób, np. w centrach rozrywki VR.

Poza nową iteracją HMD firma zapowiedziała też rozwiązanie o nazwie Device as a Service for VR (Urządzenie jako Usługa dla VR). Jest to kompleksowe rozwiązanie dla komercyjnego VR, od oprogramowania po sprzęt. Jak wyjaśnia HP: "DaaS jest nowoczesnym modelem usługi, który upraszcza to, jak firmy komercyjne wyposażają użytkowników w odpowiedni sprzęt, wsparcie i usługi zarządzania cyklem życia, poprawiając produktywność użytkownika, efektywność IT i przewidywalność kosztów. To zunifikowane rozwiązanie pomaga firmom w zarządzaniu ich wielosystemowymi i wielourządzeniowymi środowiskami, łącząc analizy prognozujące, proaktywne punkty końcowe i zarządzanie bezpieczeństwem w korzystnej cenie przypadającej na urządzenie. HP DaaS pomaga zmniejszyć poziom skomplikowania zakupów i poprawić przewidywalność kosztów za pomocą prostych planów, które można łatwo dostosować i skalować niezależnie od rozmiarów firmy i branży". DaaS dla VR może nawet obsługiwać HMD innych firm.

HP ogłosił ponadto ulepszoną wersję swojego Z4 Workstation, która została wyposażona w najnowszy procesor Intel X-series. Jest on dostępny już teraz, a jego cena to 1499 dolarów (ok. 5010 zł). HP Windows Mixed Reality Pro trafi z kolei do sprzedaży w marcu i kosztować będzie 449 dolarów (ok. 1500 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/hp-has-a-new-windows-mixed-reality-headset-and-adds-vr-to-device-as-a-service

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR