Gry z oryginalnego Xbox kompatybilne z Xbox One? To całkiem możliwe

Gry z oryginalnego Xbox kompatybilne z Xbox One? To całkiem możliwe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:16
20.08.2015
0 komentarzy
1864 wyświetlenia

Zapowiedziana i uzyskana w tym roku wsteczna kompatybilność Xbox One z Xbox 360 stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników konsoli w listopadzie. Dziś dostęp do wybranych tytułów starszej generacji mają tylko uczestnicy programu Preview. A co, gdyby cofnąć się z kompatybilnością do ery pierwszego Xboksa z 2001 r.? Microsoft już rozważa taką możliwość.

Szef działu Xbox, Phil Spencer, został wczoraj zapytany na Twitterze: "Bardzo głupie pytanie. Skoro X1 posiada emulator 360, jak wiele pracy wymagałoby włączenie do tego wstecznej kompatybilności oryginalnych tytułów Xbox?". Odpowiedź Spencera nie jest specjalnie zaskakująca: "Nie jest to głupie. Wielokrotnie pytam o to zespół wstecznej kompatybilności. Musi najpierw skończyć wsteczną kompatybilność z 360". Okazuje się, że Microsoft rozważał już taką możliwość, niemniej jednak obecnym priorytetem jest dokończenie wstecznej kompatybilności z bestsellerowym Xbox 360.

Jeśli kompatybilność z Xbox 360 jest możliwa, uzyskanie jej w kontekście pierwszej edycji Xbox z 2001 r. nie powinno być zbyt trudne. Pamiętajmy, że jest to cofnięcie się o dwie generacje. Nie wzbudzi to specjalnych emocji wśród miłośników next-genów, za to fani klasyki poczują się jak w domu. Brute Force, Dead or Alive 3, Dungeons & Dragons: Heroes, Midtown Madness 3, Fable, WWE Raw 2, Sega GT 2002 czy pierwsza część Forza Motorsport to tylko niektóre tytuły, wydane ekskluzywnie na oryginalny Xbox. Warto wspomnieć też o możliwości zagrania w Halo: Combat Evolved, które zadebiutowało na Xbox, by po dwóch latach wejść także na PC.

Emulacja klasycznego środowiska wewnątrz Xbox One pozwoliłaby znów zagrać w klasyczne produkcje bez konieczności wyciągania z szafy zakurzonej konsoli sprzed ponad dekady. Na to jednak będziecie musieli jeszcze poczekać, prawdopodobnie co najmniej do 2016 r., kiedy to pierwszy Xbox będzie obchodził swoje 15 urodziny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-hints-at-possibility-of-backward-compatibility-for-original-xbox-games-on-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor