Menu kategorii
 • Garść nowości w Excel, Word, Outlook i PowerPoint w ramach Office Insider

  Garść nowości w Excel, Word, Outlook i PowerPoint w ramach Office Insider

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:47
  10.11.2020
  1652 wyświetlenia

  Niewątpliwie jedną z największych zalet Office 365 i Microsoft 365 jest stały dopływ nowych funkcjonalności. Jest to cecha, której niestety są pozbawione wersje wieczyste, takie jak przykładowo Office 2019. Taki dopływ trafił właśnie do Office Insiderów w ramach Windows Current Channel (Preview). Aktualizacja do wersji 2011 (build 13426.20184) wprowadza garść praktycznych nowości do aplikacji Excel, Word, Outlook i PowerPoint. Szczegóły poniżej.

  Excel

  Odkrywanie wielu arkuszy jednocześnie

  O funkcję tę często prosili użytkownicy. Pozwala ona odkryć (wyłączyć ukrycie) wielu arkuszy za jednym zamachem.

  Tworzenie typów danych za pomocą Power Query

  Możemy teraz użyć Power Query Editor, aby tworzyć własne niestandardowe typy danych z dowolnego wspieranego źródła danych. Aby to zrobić, przechodzimy do edytora Power Query, zaznaczamy kilka kolumn i klikamy przycisk "Utwórz typ danych", aby je przekonwertować. Dane te ładujemy do Excela i z tego miejsca możemy już je wykorzystać i eksplorować przy pomocy interaktywnych kart danych i formuł.

  Tworzenie przepływów danych Power Platform na podstawie zapytań

  Można teraz eksportować zapytania do szablonów Power Query, których następnie można użyć do tworzenia nowych przepływów danych Power Platform. Funkcjonalność ta umożliwia łatwe tworzenie opartych na chmurze przepływów na podstawie zapytań obecnych już w plikach Excel. Dzięki temu dane mogą być odświeżane w chmurze w regularnych odstępach czasu — niweluje to potrzebę ręcznego odświeżania.

  Word, Outlook

  Sugestie pisania dostępne za jednym kliknięciem

  Microsoft wprowadza nowy model "kliknij, aby przejrzeć" w ramach sugestii pisowni, gramatyki i zaawansowanych sugestii stylistycznych dodatku Microsoft Editor (Redaktor Microsoft). Zmiana obejmuje też nowy dedykowany obszar karty do przeglądania sugestii.

  PowerPoint

  Eksportowanie animowanych GIF-ów z określonych slajdów

  Podczas eksportowania animowanych GIF-ów możemy zaznaczyć teraz zakres slajdów.

  Outlook

  Sugestie tekstowe podczas pisania e-maila

  Podczas pisania wiadomości będą wyświetlane podpowiedzi w formie "widmowego" tekstu, które pomogą nam szybciej kończyć zdania. Aby zaakceptować podpowiedź, wystarczy nacisnąć klawisz Tab.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/slow/win-current-channel-preview-nov-2020

  Polecamy również w kategorii Office 365