Flagowe studio Microsoftu, The Initiative, zatrudnia znanych deweloperów AAA

Flagowe studio Microsoftu, The Initiative, zatrudnia znanych deweloperów AAA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:17
25.08.2020
2211 wyświetlenie

Spośród wszystkich studiów zrzeszonych w Xbox Game Studios najbardziej wyjątkowym, a jednocześnie tajemniczym wydaje się The Initiative. "Inicjatywa" w odróżnieniu od większej części portfolio Microsoftu nie została przejęta, lecz założona. Jego celem jest tworzenie gier AAA, a być może nawet AAAA, czyli absolutnych blockbusterów.

Studio zostało założone w 2018 roku i od tego czasu Microsoft zatrudnia w nim wybitnych deweloperów nawet z 20-letnim stażem. Kieruje nim były pracownik Crystal Dynamics, a w zespole znajdziemy m.in. twórców God of War. Do zespołu dołączyło tymczasem 16 nowych osób, a wśród nich m.in. Remi Lacoste, reżyser Tomb Raider i Marvel's Avengers, którego nowa rola w The Initiative to Experiental Director. Posadę głównej scenarzystki zajęła z kolei Christine Thompson odpowiedzialna wcześniej za fabułę Destiny 2.

>The Initiative

Na początku roku szef Xboksa, Phil Spencer, mówił w wywiadzie, że The Initiative rzuca sobie wyzwanie, by tworzyć nowe rzeczy (i stare rzeczy) na nowe sposoby, cokolwiek to znaczy. Już nieco wcześniej mówiło się oficjalnie, że studio pracuje nad mocnym tytułem. Najwyraźniej ostatnia sytuacja z pandemią pokrzyżowała nieco plany wydawnicze Microsoftu i przez ostatnie 8 miesięcy nie mieliśmy żadnych wieści o "Inicjatywie".

The Initiative to swego rodzaju dream team, który ma tworzyć gry na poziomie Tomb Raider, Uncharted czy wspomnianego God of War. Jako że studio należy do Xbox Game Studios, tytuły będą wydawane ekskluzywnie na Xboksa i PC z Windows 10. Ze strony Microsoftu jest to dobre posunięcie, by przyciągnąć graczy do nowej konsoli Xbox Series X.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.ign.com/articles/initiative-microsoft-xbox-series-x-exclusive-bungie-crystal-dynamics

Polecamy również w kategorii Gry