Firefox jako pierwszy może importować dane z Edge Chromium

Firefox jako pierwszy może importować dane z Edge Chromium

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:13
24.01.2020
1566 wyświetleń

Swobodny transfer danych między przeglądarkami to dziś właściwie standard, którego trzymają się twórcy większości mainstreamowych przeglądarek. Czasem jednak trochę potrwa, nim nowa przeglądarka zacznie być uwzględniana przez inne. Taką nową przeglądarką aktualnie jest Microsoft Edge w swojej drugiej odsłonie. Jako pierwszy po jego dane sięgnąć może Firefox.

Dziś praktycznie wszystkie znane przeglądarki mogą importować dane z Edge, ale nie z jego nowej wersji opartej na Chromium. Można pomyśleć, że co tu jest do importowania z przeglądarki, która swoją premierę miała raptem 10 dni temu, jednak trzeba pamiętać, że nowy Edge domyślnie importuje wszystko ze swojej klasycznej wersji, którą zastępuje. W takim układzie w przeglądarce mogą być zapisane dane nawet z kilku lat użytkowania (o ile w międzyczasie ich nie czyściliśmy). Podczas gdy reszta przeglądarek nie ma jeszcze takiej możliwości, Mozilla Firefox jako pierwsza umożliwia import danych zarówno z klasycznego Edge ("Edge Legacy"), jak też z wersji Beta i nowego Microsoft Edge.

Firefox

Aby importować dane, upewniamy się, że Edge jest zamknięty. W Firefox klikamy Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopie zapasowe > Importuj dane z innej przeglądarki..., po czym zaznaczamy Microsoft Edge i wybieramy Dalej. Następnie wybieramy elementy do zaimportowania, tj. ciasteczka, historię, zachowane hasła i ulubione, po czym znów klikamy Dalej, a następnie Zakończ.

Nowość dostępna jest na razie tylko w Firefox Nightly w wersji 74, zatem do stabilnego wydania Firefoksa trafi dopiero za parę tygodni. Warto też wspomnieć, że Mozilla kontaktuje się z Microsoftem, aby ustalić, w jaki sposób wykryć klasycznego Edge, gdy ten jest ukryty po instalacji Edge Chromium.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techdows.com/2020/01/mozilla-firefox-gets-microsoft-chromium-edge-browser-data-import-support.html

Polecamy również w kategorii Firefox