Far Cry 6 w rozdzielczości 4K jedynie na Xbox One X i Xbox Series X

Far Cry 6 w rozdzielczości 4K jedynie na Xbox One X i Xbox Series X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:50
14.07.2020
1201 wyświetlenie

Zapowiedziane na ten rok konsole Xbox Series X i PlayStation 5 zaliczą prawdziwy skok generacyjny. Granie w jakości 4K HDR przy wysokim współczynniku FPS nie będzie dla nich problemem nawet w przypadku nowych i wymagających produkcji. Nie wszystkie jednak gry dają gwarancję tak wysokiej rozdzielczości. Przykładem jest zapowiedziany właśnie Far Cry 6.

Far Cry 6 będzie prawdziwie cross-genowym i wieloplatformowym tytułem, który zostanie wydany zarówno na PC, jak też na Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X i PlayStation 5. Premierę zapowiedziano na 18 lutego 2021 roku. Okazuje się, że ulepszenia na nowe generacje konsol (ale też na podrasowane wersje z poprzedniej generacji) nie staną się udziałem PlayStation. Mimo możliwości pracy w 4K HDR już w PlayStation 4 tryb ten w przypadku Far Cry 6 będzie wspierany JEDYNIE na konsolach Xbox, co zostało jasno podkreślone na końcu zwiastuna: 4K Ultra HD tylko na Xbox One X i Xbox Series X.

W materiałach marketingowych Far Cry 6 jest co prawda uwzględniony PlayStation 5, ale nie wydobędzie on pełni możliwości graficznych z nadchodzącej gry. Skąd takie ograniczenie, tego jeszcze nie wiadomo. Możliwe, że Ubisoft nie poradził sobie z optymalizacją dla konsoli Sony.

Uwidacznia się tu również pewna zasada, która może sprawdzić się jeszcze w przypadku innych gier — sama gotowość konsoli do renderowania gier w 4K nie oznacza, że będzie to możliwe dla wszystkich tytułów, nawet jeśli konkurencyjna konsola tej samej (albo nawet starszej) generacji sobie z tym radzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/far-cry-6-4k-ps5-only-xbox-one-x-xbox-series-x/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X