Excel z nowymi typami danych opartymi na chmurze

Excel z nowymi typami danych opartymi na chmurze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:12
30.03.2018
0 komentarzy
1134 wyświetlenia

Na zakończenie marca Microsoft wypuścił aktualizacje kilku produktów Office 365. Najważniejszą chyba otrzymał Excel, dzięki czemu wspiera on teraz dwa nowe typy danych, korzystające z chmury i AI. Dane te wykraczają poza zwykłe ciągi liczbowe i tekstowe, oferując gotowe sposoby dalszych interakcji. Pozostałe zmiany dotarły do usług Excel Online, SharePoint, Office.com, Yammer i Office 365 for U.S. Government.

Excel Stocks Geography

Nowe typy danych w aplikacji Excel to Stocks i Geography. Są one połączone z chmurą i napędzane przez sztuczną inteligencję. Dzięki temu Excel potrafi rozpoznawać bogatsze typy danych (nieograniczające się już tylko do liczb i ciągów znaków). Jak to działa? Przykładowo wartość "Francja" program rozpozna jako kraj i natychmiast powiąże ją z innymi atrybutami, takimi jak populacja czy produkt krajowy brutto. Excel używa w tym celu tej samej technologii, która napędza Bing. Atrybutami możemy obsadzić kolejne komórki lub powiązać je bezpośrednio z formułami, by zawartość komórek aktualizowała się w czasie rzeczywistym. Microsoft uważa, że dzięki machine learningowi te nowe typy danych pomogą uprościć pracę z danymi pochodzącymi z "prawdziwego świata". W przyszłości wsparcie zostanie rozciągnięte na inne typy danych oparte na Microsoft Graph.

Excel Bing Microsoft Graph

Pozostałe zmiany w tym miesiącu stały się udziałem innych aplikacji i usług Office:

  • Excel Online został wzbogacony o garść wyczekiwanych funkcji znanych z wersji desktopowej, takich jak możliwość osadzania tabeli przestawnych i obrazów z dysku lokalnego, duplikowanie istniejących skoroszytów i zmiana koloru tabeli.
  • SharePoint i Office.com zyskały wsparcie dla inteligentniejszego, bardziej spersonalizowanego wyszukiwania. Prezentowane wyniki oferują podgląd ponad 270 typów danych bez konieczności opuszczania strony.
  • SharePoint zyskał ponadto wsparcie dla tzw. hub sites, swego rodzaju budulca dla korporacyjnych sieci intranet.
  • Yammer został zintegrowany z intranetem firm, a jego konwersacje mogą stać się częścią dowolnej witryny w SharePoint.
  • Office 365 for U.S. Government - specjalna wersja pakietu Office dedykowana rządowi USA - stała się już ogólnodostępna.

Szczegóły nowych typów danych opisano na stronie Microsoft Excel Blog. Na razie mogą z nich korzystać tylko subskrybenci Office 365 w programie Office Insider, a jedyną dostępną wersją językową jest angielska.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2018/03/29/new-in-march-rich-data-types-intelligent-search-and-expanded-datacenters/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor