Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów

Elon Musk kupił Twittera za 44 mld dolarów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:16
26.04.2022
552 wyświetlenia

W połowie kwietnia Elon Musk złożył ofertę zakupu Twittera, jednak początkowo firma nie była przekonana do tej propozycji. Po wielu rozważaniach Twitter ostatecznie ogłosił w komunikacie prasowym, że zawarł z Elonem Muskiem umowę sprzedaży w ramach transakcji o wartości 44 miliardów dolarów.

W ramach tego przejęcia udziałowcy Twittera zostają wykupieni po cenie 54,20 USD za akcję w transakcji gotówkowej, zaś Elon Musk zyskuje całkowitą kontrolę nad Twitterem i jego przyszłymi decyzjami biznesowymi. Przez cały okres przygotowań do tego monumentalnego (i zdaniem niektórych — wrogiego) przejęcia Musk lansował się jako ambasador wolności słowa, stwierdzając, że Twitter ma potencjał bycia platformą wolności słowa na całym świecie. Szef Tesli uważa to za "imperatyw społeczny dla funkcjonującej demokracji".

W ogłoszeniu przejęcia Musk znów podkreślił swoje zobowiązanie wobec wolności słowa, stwierdzając, że "wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości". Nowy właściciel zamierza też "wzbogacić produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując spamboty i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go odblokować" — czytamy w tweecie Elona Muska.

Musk już wcześniej prowadził kampanię na rzecz wprowadzenia przycisku "Edytuj", czyli funkcji, o którą od dawna proszą również użytkownicy. Po dzisiejszym ogłoszeniu można się spodziewać, że edycja tweetów będzie w końcu możliwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.prnewswire.com/news-releases/elon-musk-to-acquire-twitter-301532245.html

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie