Elite x3 doczeka się następcy. HP prezentuje nowego smartfona z Windows 10

Elite x3 doczeka się następcy. HP prezentuje nowego smartfona z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:32
01.03.2017
0 komentarzy
1965 wyświetleń

Na tegorocznym Mobile World Congress HP zdążył nas już uraczyć hybrydą 2-w-1 i zestawem ciekawych akcesoriów, jednak firma pokazała coś jeszcze, tym razem praktycznie bez jakiegokolwiek komentarza. Gdzieś na szarym końcu swojego stoiska HP umieścił nikomu nie znany telefon, który okazuje się być drugą wersją potężnego Elite x3.

Liczący sobie zaledwie rok od pierwszej prezentacji Elite x3 nadal uchodzi za jeden z najmocniejszych smartfonów z Windows 10 Mobile, który wraz z Lumią 950 XL praktycznie deklasyfikuje konkurencję. Rok to jednak wystarczający czas, by producent mógł pokazać światu drugą generację urządzenia. Na to właśnie trafili zwiedzający pasaże MWC 2017, którzy dokładnie przyjrzeli się ofercie HP. Na jednej z oszklonych półek, połączony ze stacją dokującą i ustawiony na wolno obracającej się platformie smartfon pozbawiony został jakichkolwiek adnotacji. Na ten temat milczy też sam producent. Wszystko wskazuje jednak na to, że HP po cichu zaprezentował właśnie drugą generację Elite x3.

Jedyne odniesienie pochodzi dopiero od rzecznika HP, który powiedział, że "jest to przykład tego, jak widzimy przyszłe iteracje platformy x3". Dopiero bliższa obserwacja pozwala wykazać, że nie mamy do czynienia z oryginalnym modelem wydanym w zeszłym roku. Co się zmieniło? Po pierwsze, położenie aparatu frontowego. W istniejącym modelu osadzono go po prawej stronie nad ekranem, w konceptualnym - przesunięto go w lewo. Po drugie, odchudzone obramowanie. Widać je wyraźnie na trzecim zdjęciu w galerii powyżej. Po trzecie - głośnik zagubiony w akcji? W nowym modelu brakuje efektownego grilla maskującego głośnik na dole urządzenia. Nie jest jasne, czym zostanie on zastąpiony. Po czwarte - detale na górnej krawędzi. Być może te poprzeczne elementy, które uchwycono na przedostatnim zdjęciu, są śladem implementacji nowego systemu antenowego. Więcej pytań niż odpowiedzi stawia też niewielka wypukłość mniej więcej na środku krawędzi.

Na tym koniec zauważalnych różnic. Lakoniczne wyjaśnienie HP wskazuje jedynie, że linia smartfonów z "mobilnymi okienkami" nie skończy się na Elite x3. Skądinąd wiemy też, że HP jest jedną z firm zainteresowanych implementacją pełnego Windows 10 na układach ARM, więc... Surface Phone może szybko doczekać się naśladowcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.pcworld.com/article/3175737/mobile/the-next-hp-elite-x3-preens-behind-a-glass-case-at-mobile-world-congress.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor