Edge pozwala już otwierać karty w trybie IE

Edge pozwala już otwierać karty w trybie IE

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:11
25.06.2019
4328 wyświetleń

IE Mode to funkcja pozwalająca kontynuować używanie starszych aplikacji i usług już w "opakowaniu" nowej przeglądarki. Dzięki niej starsze witryny, kompatybilne z Internet Explorerem, mogą być otwierane w specjalnej karcie Edge. Microsoft twierdzi, że 60% firm używa wielu przeglądarek, co stanowi często problem. Używając nowej funkcji, można ograniczyć się w zasadzie do jednej przeglądarki. Tryb IE jest na razie "funkcją eksperymentalną", którą trzeba aktywować ręcznie. Jak to zrobić?

Jak informowali niedawno deweloperzy Edge, Tryb IE będzie działał tam, gdzie IE11 jest obecnie wspierany, więc dotyczy to wszystkich wspieranych wersji Windows. Nasze wczesne testy tej funkcjonalności niekoniecznie to potwierdzają - zobaczcie zresztą sami.

  1. Upewniamy się, że zaktualizowaliśmy Edge do wersji minimum 77.0.200.0. Choć dedykowana flaga istnieje w Edge Dev, zdaje się działać tylko w Edge Canary.
  2. Jak zwykle zaczynamy, otwierając edytor flag, czyli wpisujemy w pasku adresu edge://flags.
  3. Wyszukujemy "Enable IE Integration", zmieniamy ustawienie na Enabled i restartujemy przeglądarkę.
  4. Enable IE Integration

  5. Otwieramy dowolną stronę i z głównego menu wybieramy More tools > Show this page using Internet Explorer.
  6. Enable IE Integration

  7. Teoretycznie strona powinna otworzyć się na nowej karcie w Trybie IE. W naszym przypadku zamiast tego strona otwiera się w osobnym oknie Internet Explorera, a na nowej karcie w Edge pojawia się komunikat, że strona nie może być otwarta w tym trybie, ponieważ obecna wersja IE na tym urządzeniu nie obsługuje integracji z Microsoft Edge, a aktualizacja komputera może rozwiązać problem.
  8. Enable IE Integration

Skoro na naszym PC z Windows 10 wspierany jest IE 11, to Tryb IE również powinien być. Dlaczego funkcja nie działa, tego nie wiadomo. Z drugiej strony jest to bardzo wczesna jej implementacja, więc występowanie takich problemów nie powinno w zasadzie dziwić.

Reklama

Nie tylko u nas zamiast dedykowanej karty otwiera się nowe okno IE. Z tym samym spotkała się choćby redakcja Neowin. Kiedy nowy tryb przejdzie z fazy eksperymentalnej do domyślnie dostępnej opcji w którymś z wydań Edge Canary lub Edge Dev, możemy mieć większą pewność, że będzie działał tak, jak należy. W międzyczasie Microsoft powinien też zaktualizować Internet Explorera, by obsługiwał to połączenie. Dziś to raczej tylko ciekawostka.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/you-can-now-use-microsoft-edge-canary-to-open-pages-in-internet-explorer

Polecamy również w kategorii Edge