Edge ponownie królem baterii. Nowe wyniki z October 2018 Update

Edge ponownie królem baterii. Nowe wyniki z October 2018 Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:33
28.12.2018
1 komentarz
440 wyświetleń

Microsoft wielokrotnie powtarzał testy zużycia baterii przy odtwarzaniu wideo w różnych przeglądarkach. Wraz z każdą kolejną aktualizacją Windows 10 wyniki Edge zdawały się coraz lepsze. Również i my sami przeprowadzaliśmy testy, których wyniki potwierdziły lepszą energooszczędność Edge względem konkurencyjnych przeglądarek. Zobaczmy, jak to wygląda w October 2018 Update.

Test znów polegał praktycznie na tym samym, tj. na 3 identycznych komputerach Surface Book z Windows 10 streamowano w 3 różnych przeglądarkach wideo HTML5 na pełnym ekranie aż do wyczerpania baterii. Test przeprowadzono w Windows 10 October 2018 Update (kompilacja 17763) przy połączeniu z Siecią za pomocą Wi-Fi i z użyciem wielu próbek. Wyniki znów są dobre: przy użyciu Edge bateria wytrzymała o 24% dłużej niż przy Chrome i o 94% dłużej niż przy Firefoksie.

Przeglądarka Czas odtwarzania Jak wypadł Edge?
Edge 18 16:02:50
Chrome 69 12:53:41 Edge odtwarzał o 24% dłużej
Firefox 63 8:16:20 Edge odtwarzał o 94% dłużej

Możemy teraz porównać najnowsze wyniki z wynikami uzyskanymi przez Microsoft w April 2018 Update. Bateria wytrzymała wówczas 7h 15m 16s przy korzystaniu z Firefoksa, 12h 31m 58s przy korzystaniu z Chrome i 14h 20m 07s przy korzystaniu z Edge. Można więc zauważyć, że poprawiła się energooszczędność Edge, a pogorszyła Firefoksa i Chrome. Nie wiadomo jednak, czy streamowane było wideo w tej samej jakości. Tym razem Microsoft nie wspomniał, czy było to wideo HD. Wiemy za to, że teraz firma korzystała "z wielu próbek", a wcześniej było to jedno wideo odtwarzane w pętli.

Zastanawiające jest to, dlaczego Microsoft nie chwali się tymi wynikami na blogu czy w mediach społecznościowych. Wyniki testu zamieszczono bowiem na GitHubie, który - umówmy się - odwiedzają praktycznie tylko zaawansowani użytkownicy. Oczywiście może to mieć związek z planowanym przejściem Edge na silnik Chromium. Być może pozwoli to szybciej ładować YouTube'a w Edge, ale czy pozwoli zachować dotychczasową energooszczędność?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://microsoftedge.github.io/videotest/2018-10/video.html

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

  • tyy6y 04:26 28.12.2018

    Edge zre mi mnóstwo pamięci... właściwie już dawno powinienem całkowicie przejść na chrome o czem wilokroć na tym portalu pisałem w komentarzach bowiem ani jeden z moich postulatów nie został spełniony a więc nadal nie ustały przyczyny a ja gupek nadal wierzę w coś co nie ma żadnej chyba przyszłości... obserwując od 20 lat same porażki co oznacza iż multum jest pootwieranych drzwi i Microsoft wcale chyba nie kryje się już z tym, iż POZWALA każdemu ciekawskiemu na nieograniczoną niczem aktywność... i ja nie użyłem przecież terminu hacker... a więc spoko barany !!! to je w pełni kontrolowana platforma dla waszego ino dobra !

Skomentuj

Autor