Edge na telefonach staje się bardziej przyjazny dla firm

Edge na telefonach staje się bardziej przyjazny dla firm

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:05
21.03.2019
878 wyświetleń

Microsoft poinformował dzisiaj o nadchodzącej ogólnej dostępności integracji aplikacji mobilnej Microsoft Edge z Microsoft Intune. Zasady ochrony aplikacji Intune w Edge na Androida i iOS pozwolą zabezpieczyć dostęp do wewnętrznych i zewnętrznych witryn. Jak twierdzi sam Microsoft, jest to ekscytujący krok na drodze ewolucji Edge w kierunku stania się najlepszą przeglądarką dla firm.

Od czasu uruchomienia wersji zapoznawczej doświadczyliśmy świetnego zaangażowania klientów wraz z ponad 50 tysiącami aktywnych użytkowników miesięcznie, którzy już korzystają z Microsoft Edge podlegającemu zasadom Microsoft Intune na iOS i Androidzie. Korzystanie z przeglądarki chronionej przez zasady Intune zapewnia, że ​​dane korporacyjne są zawsze dostępne i zabezpieczone.
– Mayunk Jain, Microsoft

Mówiąc o wsparciu dla Intune, Microsoft ma na myśli to, że Edge wspiera te same scenariusze zarządzania aplikacjami i ochrony, co Intune Managed Browser. W przypadku skonfigurowania przy użyciu Intune chroniona przeglądarka może korzystać z takich funkcji, jak:

  • Zasady ochrony aplikacji.
  • Dostęp warunkowy.
  • Logowanie jednokrotne.
  • Ustawienia konfiguracji aplikacji.
  • Integracja serwera proxy aplikacji platformy Azure.

Zabezpieczenie przy użyciu zasad w usłudze Microsoft Intune stanie się ogólnodostępne dla mobilnego Edge w tym miesiącu dla wszystkich użytkowników iOS i Androida zarządzanych przez Intune, zarządzanych przez inny produkt MDM lub niezarządzanych na poziomie urządzenia. W dokumentacji Microsoft uściśla, że wymagania zasad przeglądarki obejmują Androida w wersji 4 lub nowszej i iOS w wersji 8.0 lub nowszej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-for-ios-and-android-becomes-more-enterprise-friendly/

Polecamy również w kategorii Edge na Androidzie