Drobne poprawki w Windows 10. Nowa kompilacja 19640 w Fast Ring

Drobne poprawki w Windows 10. Nowa kompilacja 19640 w Fast Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:43
03.06.2020
2186 wyświetleń

Microsoft udostępnił dziś nową kompilację w Fast Ring, nie czekając do czwartku. Podobnie jak w zeszłym tygodniu zawiera jedynie drobne poprawki. Nadal brak komunikatu o zmianie gałęzi w związku z publicznym wydaniem May 2020 Update (20H1), które nastąpiło tydzień temu. Zmiana ma nastąpić wkrótce — najprawdopodobniej w tym miesiącu. Przypomnijmy, że Microsoft podkreślał, iż kompilacje z gałęzi MN_RELEASE nie są skorelowane z żadnym konkretnym wydaniem Windows 10. Dlatego też nazwy "20H2" używamy tylko orientacyjnie!

Co nowego w kompilacji 19640 (20H2) w Fast Ring?

Poprawki i inne zmiany

  • Jeżeli folder Pobrane jest zsynchronizowany z dostawcą chmury, to opcja cyklicznego czyszczenia tego folderu przez Czujnik pamięci została wyłączona. Zmiana została dodana w oparciu o feedback.
  • Zaktualizowano logikę logowania. Jeśli podczas ładowania systemu na ekranie logowania zaczniemy wpisywać nazwę użytkownika, przypadkiem zaczynając od spacji, nie będzie to prowadziło do błędu.

Znane błędy i problemy

  • Microsoft bada problem występujący na niektórych urządzeniach bootujących z pamięci eMMC, które mogą doświadczać bugchecka (błędu zatrzymania) przy wybudzaniu z hibernacji.
  • Microsoft bada raporty o zawieszaniu się procesu aktualizacji przez dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
  • Microsoft pracuje nad poprawieniem ikon sekcji Dokumenty i Pobrane w Ustawieniach > Prywatność, które wyświetlają się jako prostokąty.
  • Microsoft bada raporty o miniaturach z podglądem na pasku zadań, które renderują się niespójnie, pozostawiając pusty obszar.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/06/03/announcing-windows-10-insider-preview-build-19640/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach