Dolby Vision w grach już dostępny na Xbox Series X/S

Dolby Vision w grach już dostępny na Xbox Series X/S

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
14.05.2021
1721 wyświetlenie

W okresie wypuszczenia konsol Xbox Series X i S na rynek Microsoft zapowiadał, że będą wspierały oba wiodące standardy: Dolby Atmos i Dolby Vision. Ten pierwszy jest wspierany na obu konsolach od dnia premiery. Na drugi gracze musieli czekać aż do teraz. Technologia obrazu stała się dostępna dla testerów, by wkrótce osiągnąć ogólną dostępność.

We wrześniu zeszłego roku Dolby ogłosił, że Xbox Series X i Xbox Series S będą pierwszymi konsolami w historii ze wsparciem dla gamingu w Dolby Vision (wkrótce) i Dolby Atmos (od dnia premiery). Microsoft z kolei podkreślał, że Xbox Series X/S będą oficjalnie jedynymi konsolami następnej generacji ze wsparciem dla obu wiodących branżowych standardów. Narracja ta podtrzymywana jest (całkiem słusznie) do tej pory. Larry Hryb, dyrektor Xbox Live, powiadomił dziś, że w tym tygodniu do Xbox Insiderów trafi Dolby Vision dla gier na Xbox Series X/S.

Jak pisze "Major Nelson", gracze powinni przygotować się na transformację doświadczenia gamingu z pełnym spektrum warstwy wizualnej! Spektrum to obejmuje nawet 40x jaśniejsze podświetlenia i 10x głębsze czernie, ultrażywe kolory, więcej kontrastu i automatyczne dostosowanie się technologii do ekranu, co niweluje konieczność używania suwaków kalibracji.

Według raportu nową funkcję mogą już włączyć Insiderzy w pierścieniach Alpha Skip Ahead oraz Alpha. Nie wiadomo, kiedy dokładnie stanie się dostępna dla wszystkich na zeszłorocznych konsolach giganta ani też czy w przyszłości trafi na inne konsole.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/majornelson/status/1393181830149558276

Polecamy również w kategorii Xbox Series X