Dolby Vision i Atmos wyłącznie na Xbox Series X/S

Dolby Vision i Atmos wyłącznie na Xbox Series X/S

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:53
11.09.2020
1473 wyświetlenia

Wojny konsolowe między Sony, Microsoftem i Nintendo ciągną się już blisko dwie dekady. Teraz, gdy do startu nowej generacji zostały już tylko dwa miesiące, toczy się walka o unikalne funkcjonalności — w końcu dokładanie samych gigabajtów i megaherców już żadna sztuka. Wiemy już, że Xbox Series X zostanie wyposażony w przynajmniej kilkanaście unikatowych technologii. Okazuje się, że seria również jako jedyna zyska nowoczesne możliwości audiowizualne spod szyldu Dolby... przynajmniej na razie.

No to w końcu Xbox Series X i S będą tymi jedynymi konsolami czy nie? Cóż, musimy tu zestawić ze sobą dwie narracje. Pierwsza nadeszła ze strony Dolby, który ogłosił na Twitterze, że:

Xbox Series X i Xbox Series S będą pierwszymi konsolami w historii z gamingiem w Dolby Vision (wkrótce) i Dolby Atmos (dostępnym w dniu premiery).
Tweeta podchwycił szybko Aaron Greenberg, główny menadżer marketingu gier Xbox w Microsoft. Pisze on, że:
Xbox Series X/S oficjalnie będą jedynymi konsolami następnej generacji ze wsparciem obu wiodących branżowych standardów Dolby Vision i Dolby Atmos!

Technicznie rzecz biorąc, oba komunikaty mówią prawdę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę możliwość, że wspomniane technologie dotrą później także na inne urządzenia. Xbox Series X/S będą jedynymi konsolami next-genowymi ze wsparciem dla Dolby Vision i Dolby Atmos tylko do czasu, aż ktoś inny także po nie sięgnie. Raczej nie ma wątpliwości, że połakomi się na nie także Sony, choć jeszcze nie wiadomo, jak miałoby to zostać zorganizowane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/dolby-vision-and-atmos-only-on-xbox-series-x-s/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X