Menu kategorii
 • Dodawanie nowego kontaktu

  Dodawanie nowego kontaktu

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  21.12.2017
  3399 wyświetleń

  Jedną z integralnych części Outlooka, również w jego webowej wersji, jest zdecydowanie książka adresowa. Pomaga ona w szybszym wysyłaniu wiadomości do wybranych kontaktów, przechowując przy tym oczywiście ich dane teleadresowe i inne cenne informacje. Oczywiście poszczególne kontakty nie znajdą się w niej same - należy dodać je ręcznie. Warto przy tym procesie uzupełnić jak najwięcej danych, gdyż później zawsze możemy je podejrzeć, nie ryzykując tym samym ich późniejszego zapomnienia. Ponadto opcjonalnie do każdego z kontaktów dodać możemy jeszcze własne notatki, co może się okazać przydatne podczas komunikacji z większą liczbą osób.

  Wypełnianie danych przy tworzeniu nowego kontaktu w Outlooku

  Aby dodać nowy kontakt w sieciowej wersji Outlook:

  1. Logujemy się do Office 365 przy pomocy danych naszego konta.
  2. Przechodzimy do aplikacji Poczta, gdzie w lewym dolnym rogu wybieramy ikonę opisaną jako Kontakty.
  3. Zostaniemy przeniesieni do głównego ekranu kontaktów. Na górnej belce wyszukujemy opcję Nowy, po czym klikamy ją, co spowoduje rozwinięcie odpowiedniego pola służącego do wypełnienia danych nowego kontaktu.
  4. Warto jak najpełniej uzupełnić figurujące tu pola, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do odpowiednich danych w dowolnej chwili. Idąc od góry, uzupełniamy pierwsze dwie rubryki odpowiednio imieniem i nazwiskiem nowego kontaktu, poniżej wpisujemy powiązany z nim adres email. W ostatniej ze standardowych rubryk wpisujemy numer telefonu. Na stronie tej znajdziemy ikonki w kształcie +. Służą one do wprowadzenia najróżniejszych, niestandardowych danych, jak chociażby nick czy też adres strony internetowej należącej do dodawanej osoby.
  5. Aby dodać nową pozycję, wystarczy wypełnić przynajmniej jedną z rubryk. W celu sfinalizowania procesu należy w górnej części aktywnego pola kliknąć Zapisz.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Kontakty