Menu kategorii
 • Dodatkowe informacje o poszczególnych aplikacjach wchodzących w skład Office

  Dodatkowe informacje o poszczególnych aplikacjach wchodzących w skład Office

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  9134 wyświetlenia

  Microsoft Office Excel 2003

  • Rozszerzone funkcje statystyczne. Dzięki wielu rozszerzeniom funkcji statystycznych, zwiększona została zdolność zaawansowanych użytkowników do analizowania statystyk w Excelu.
  • Ulepszone Tagi Inteligentne. Inteligentne Tagi w Excelu są teraz o wiele bardziej elastyczne. Użytkownicy mogą przypisać Inteligentny Tag do zawartości konkretnego fragmentu arkusza kalkulacyjnego i sprawić, że jego działanie pojawi się tylko wtedy, gdy użytkownik przeniesie mysz nad skojarzony z tagiem zakres komórek.

  Microsoft Office PowerPoint 2003

  • Ulepszone odtwarzanie multimediów. Integracja z Windows Media Player pozwala użytkownikom na odtwarzanie plików wideo na całym ekranie, odtwarzanie strumieniowych plików audio i wideo oraz pokazywanie panelu kontroli odtwarzania w trakcie pokazu slajdów.
  • Ulepszony interfejs pokazu slajdów. Ulepszenia w interfejsie użytkownika pozwalają na łatwiejsze poruszanie się po swojej prezentacji.
  • Tagi Inteligentne. Użytkownicy mogą teraz używać Tagi Inteligentne w programie PowerPoint.

  Microsoft Office Outlook® 2003

  • Szybciej odnajdziesz ważne informacje. Użytkownicy mogą teraz łatwo tworzyć wirtualne foldery w oparciu o kryteria wyszukiwania. Kategorie folderów to m. in. zaznaczone do odpowiedzi, stare lub nowe wiadomości od określonego kontaktu, lub duże objętościowo wiadomości.
  • Chroń swoją pocztę. Outlook dostarcza nowe technologie, pozwalające autorowi wiadomości na nadawanie uprawnień odbiorcom. Nadawca może zabronić odbiorcy przekazywania, drukowania, edycji czy kopiowania zawartości informacji. Dodatkowo, autor może ustalić czas wygaśnięcia wiadomości.
  • Ułatwione odczytywanie wiadomości. Nowy widok podglądu wiadomości w Outlook 2003 wyświetla więcej tekstu, zmniejszając konieczność przewijania. Informacje pojawiające się w dowolnym dokumencie natychmiast powiadamiają o nadejściu nowych wiadomości.
  • Porządek w skrzynce pocztowej. Outlook segreguje wiadomości w konwersacje, ułatwiając śledzenie wymiany listów. Usuwa również niepotrzebne informacje podczas odpowiadania na wiadomości i przekazywania ich dalej, ułatwiając czytanie długich wątków.

  Microsoft Office Word 2003

  • Widok układu do czytania. Narzędzie to znacznie ułatwia odczytywanie dokumentów. Litery są większe, wiersze krótsze, a strony mieszczą się na ekranie. Technologia Microsoft ClearType® wyświetla łatwiejsze do odczytania kształty liter. Czas potrzebny do uzyskania dostępu do konkretnych stron ulega skróceniu dzięki widokowi zawierającemu ich miniaturki.
  • Ulepszone funkcje śledzenia zmian. Funkcje śledzenia zmian tekstu zostały rozszerzone, tak by komentarze były bardziej widoczne, a śledzenie i scalanie komentarzy łatwiejsze i bardziej przejrzyste.
  • Ograniczenia formatowania i edycji. W programie Word 2003 można kontrolować modyfikowanie dokumentu poprzez zmniejszanie liczby otrzymywanych komentarzy, jak również poprzez zastosowanie blokowania i ustawienie uprawnień odnoszących się do fragmentów dokumentu. Można wskazać sekcje dokumentu, które mogą być modyfikowane wyłącznie przez określone osoby. Można zablokować możliwość dokonywania zmian przez recenzentów bez włączonej funkcji śledzenia zmian lub zaznaczyć cały dokument jako tekst tylko do odczytu, pozostawiając jedynie kluczowe partie, które mogą być modyfikowane wyłącznie przez wskazane osoby. Każdy użytkownik może również chronić formatowanie i styl swojego dokumentu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Wersja dla użyt. domowych