Menu kategorii
 • Definiujemy ustawienia i wygląd poczty

  Definiujemy ustawienia i wygląd poczty

   Krystian Kuś
  Krystian Kuś
  00:00
  20.04.2009
  16330 wyświetleń

  Im więcej pojawia się na rynku różnego rodzaju usług, tym większe stawiamy im wymagania i to nie tylko dotyczące ich działania, ale również i dodatków w nich zawartych. Zauważmy, że tak jest nawet i podczas korzystania z usługi Microsoft Windows Live Hotmail, gdzie sama jej funkcjonalność z czasem staje się niewystarczająca. Nic w tym dziwnego, bowiem, skoro korzystamy z ulubionego narzędzia na co dzień, logicznym jest, że tym samym definiujemy w stosunku do niego pewne warunki dotyczące m.in. wyglądu oraz układu poszczególnych jego komponentów.

  Wygląd poczty

  Pocztę możemy modyfikować na różne sposoby, jednakże dla każdego najważniejszy jest chyba jej wygląd, dlatego też zajmiemy się na początek właśnie tym zagadnieniem. Aby to uczynić musimy najpierw zalogować się na skrzynkę przy użyciu Windows Live ID, następnie kliknąć menu Opcje, powodując tym samym jego rozwinięcie. Jak możemy zauważyć już w menu Opcje znajduje się kilka kompozycji, na które możemy najechać kursorem, a następnie kliknąć w celu wybrania jednej z nich. Jednakże lepszym rozwiązaniem jest kliknięcie łącza Więcej kompozycji, bowiem zyskujemy w ten sposób dostęp do większej ilości różnorodnych motywów, wśród których możemy wyróżnić kompozycje takie jak:

  • Kompozycje standardowe,
  • Kompozycje dynamiczne.

  Zatrzymajmy się na chwilę przy kompozycjach dynamicznych, albowiem wyróżniają się one pewną dość ciekawą cechą, a jest nią zmiana wyglądu danego motywu w zależności od pory dnia. Jest to bardzo ciekawa funkcja, ponieważ teoretycznie używamy jednego motywu, jednakże w związku z jego zmianami, tych motywów mamy np. trzy w ciągu całej doby. Dzięki temu takie dynamiczne kompozycje nudzą się po znacznie dłuższym okresie czasu użytkowania, a niżeli te standardowe. Jednakże wróćmy do tematu, czyli do wyboru kompozycji. Jeśli chcemy zobaczyć, jak prezentuje się dany motyw, wystarczy, że najedziemy na niego kursorem, co spowoduje zmianę wyglądu skrzynki do momentu dopóki nie przestawimy kursora na inną kompozycję. Jest to bardzo przydatne, bowiem nie musimy jej zatwierdzać, żeby zobaczyć jak będzie się prezentowała. Skoro już zdecydowaliśmy się, jakim motywem chcemy przyozdobić skrzynkę pocztową, wybieramy go, a następnie klikamy Zapisz w celu potwierdzenia operacji.

  Zmieniamy ustawienia poczty

  Jak już wspomnieliśmy, w Windows Live Hotmail możemy nie tylko zmienić wygląd, ale również i inne funkcje takie jak np. Ustawienia okienka odczytu, oraz wiele innych. Aby tego dokonać, ponownie klikamy menu Opcje, gdzie możemy od razu wybrać wyżej wspomniane Ustawienia okienka odczytu, bądź też kliknąć polecenie Więcej opcji. Spowoduje to przeniesienie do strony z większą ilością różnego rodzaju funkcji. My jednak zainteresujemy się kategorią Dostosuj ustawienia poczty, w której to znajdziemy takie funkcje jak:

  • Wybierz kompozycje,
  • Wybierz język,
  • Ustawienia okienka odczytu,
  • Osobisty podpis e-mail,
  • Zapisuj wysłane wiadomości,
  • Automatycznie sortuj wiadomości e-mail do folderów,
  • Adres zwrotny,
  • Ustawienia strony Dzisiaj.

  O wyborze kompozycji oraz ustawień okienka odczytu pisaliśmy już wcześniej, dlatego zajmiemy się teraz ustawieniami dotyczącymi osobistego podpisu e-mail. Zapewne niejednokrotnie spotkaliśmy się z różnego rodzaju podpisami pod wiadomościami e-mail, jakie dostawaliśmy, niektóre z nich były krótkie, a niektóre zaś bardzo rozległe. Pomyślmy więc ile czasu byśmy stracili, jeśli chcielibyśmy umieszczać taki rozległy podpis pod każdym wysyłanym mailem. Warto więc poświęcić kilka chwil już teraz na skonfigurowanie skrzynki tak, aby sama automatycznie umieszczała podpis pod wiadomością e-mail. Spójrzmy zatem jak tego dokonać:

  • spośród dostępnych opcji klikamy Osobisty podpis e-mail,
  • na ekranie pojawi się okno interfejsem przypominające edytor tekstu Microsoft Office Word, w którym to tworzymy podpis,
  • po stworzeniu podpisu klikamy Zapisz, potwierdzając tym samym operację.

  O tworzeniu filtrów i sortowaniu wiadomości e-mail pisaliśmy już w innym artykule, jeśli zaś chodzi o inne dostępne ustawienia, wystarczy, że będziemy postępować według instrukcji w nich zawartych, a na pewno sobie z nimi poradzimy.

  Jak więc widzimy, Windows Live Hotmail jest usługą nastawioną nie tylko na funkcjonalność, ale również na możliwość dostosowania jej do potrzeb osobistych. Z uwagi na fakt, że każdy użytkownik ma indywidualne upodobania, ważnym jest, aby sam mógł zdecydować o tym, w jaki sposób pragnie korzystać z usługi, jaką jest Windows Live Hotmail.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Hotmail