Menu kategorii
 • Czytnik immersyjny trafi do OneDrive i PowerPoint

  Czytnik immersyjny trafi do OneDrive i PowerPoint

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:30
  08.10.2020
  1588 wyświetleń

  Październik to miesiąc świadomości dysleksji. W związku z tym Microsoft przygotował kilka inicjatyw i nowości w swoim oprogramowaniu. Rozpoczęła się m.in. trzyczęściowa seria webinarów Dyslexia DecodEd, a Czytnik immersyjny zyskał nowych partnerów i zmierza do kolejnych aplikacji. Na koniec informacja o 18 nowych językach obsługiwanych przez neuronową zamianę tekstu na mowę Microsoftu.

  Czytnik immersyjny zmierza do PowerPoint

  Uczniowie, rodzice i edukatorzy w swoim feedbacku często prosili Microsoft o dołączenie Czytnika immersyjnego do PowerPointa. Był to też topowy request na forum UserVoice dla zespołu PowerPoint. Najwyraźniej głosy te zostały wysłuchane, jako że Microsoft zapowiedział dodanie Czytnika do aplikacji w dwóch obszarach.

  Czytnik immersyjny w PowerPoint

  Po pierwsze, będziemy mogli zaznaczyć dowolny tekst na slajdzie PowerPoint i wybrać Czytnik immersyjny (jak na animacji powyżej). Po drugie, Czytnik zostanie zintegrowany z obszarem Notatek. O funkcjonalność tą poprosiła bezpośrednio Molly Paris, która ze swoją mamą odwiedziła kampus Microsoftu w zeszłym roku. Zarówno ona, jak i każdy użytkownik PowerPoint będzie mógł uzyskać dostęp do Czytnika z okienka notatek. Obie te funkcjonalności staną się dostępne w tym roku.

  OneDrive dodaje Czytnik immersyjny dla dokumentów

  OneDrive jest świetnym miejscem do przechowywania i otwierania dokumentów i innych treści. Aby zapewnić lepszą dostępność tych materiałów, Microsoft dodaje Czytnik immersyjny bezpośrednio do menu w OneDrive, pozwalając otwierać w nim dokumenty Word i pliki tekstowe.

  Czytnik immersyjny w OneDrive

  Działanie tej integracji przedstawiono na animacji. Również ta funkcjonalność stanie się dostępna w tym roku.

  Nowi partnerzy i rozszerzenie możliwości Czytnika w OneNote

  Jedną z najstarszych integracji Czytnika immersyjnego jest ta z OneNote. W ostatniej aktualizacji uczniowie będą mogli skorzystać z niego dla równań osadzonych w notatkach. Działa to zarówno w quizzach matematycznych, jak też w skomplikowanych równaniach.

  Czytnik immersyjny w OneNote

  Microsoft poinformował także o nowych partnerach, którzy integrują Czytnik immersyjny. Są to: itslearning, wiodący europejski dostawca LMS i platforma learningowa, oraz Edji, którego misją jest wspomaganie nauczycieli w tworzeniu angażujących, działających w czasie rzeczywistym środowisk, w których uczniowie mogą czytać i dzielić się przemyśleniami.

  Nowe języki obsługiwane przez neuronową zamianę tekstu na mowę

  Microsoft ogłosił rozszerzenie Neuronowej zamiany tekstu na mowę (Neural Text to Speech) o 18 nowych języków. Już wcześniej dodano do niej polski głos. Nowe wspierane języki to: bułgarski, czeski, niemiecki (Austria), niemiecki (Szwajcaria), grecki, angielski (Irlandia), francuski (Szwajcaria), hebrajski, chorwacki, węgierski, indonezyjski, malajski, rumuński, słowacki, słoweński, tamilski, telugu i wietnamski. Chiński (kantoński, tradycyjny) i HsiaoYu w języku chińskim (tajwański mandaryński).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/immersive-reader-comes-to-powerpoint-and-onedrive-plus-more/ba-p/1740734

  Polecamy również w kategorii Office 365