Cyberpunk 2077 na smartfonie? Otwarte testy xCloud ruszą w tym roku

Cyberpunk 2077 na smartfonie? Otwarte testy xCloud ruszą w tym roku

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:53
13.03.2019
563 wyświetlenia

Project xCloud może zrewolucjonizować rynek gier. Przeniesienie gier konsolowych na nasze telefony i tablety sprawi, że będziemy mogli grać zawsze i wszędzie. Jest to wyjątkowo miła perspektywa, zwłaszcza że podobne pomysły już w przeszłości powstawały - niestety bez sukcesu. Pomysł Microsoftu ma wyjątkowe szanse na powodzenie między innymi dzięki oparciu projektu o infrastrukturę Azure. Na razie jednak usługa jest w fazie wewnętrznych testów i można jedynie dywagować nad tym, jak to będzie wyglądać w praktyce. Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać.

Tak jak zapowiedziano już w zeszłym roku, otwarte testy usługi mają ruszyć niebawem. Konkretnej daty nie podano, lecz podczas wczorajszego odcinka Inside Xbox potwierdzono po raz kolejny, że xCloud zostanie oddany w ręce testerów jeszcze w 2019 roku. Mogliśmy też zobaczyć xCloud po raz kolejny w akcji i trzeba przyznać, że gra w Forzę Horizon 4 na telefonie wygląda naprawdę płynnie. Jeśli faktycznie wszystko opiera się na chmurze, to można mieć realną nadzieję na... na przykład rozgrywkę w Cyberpunk 2077 w autobusie.

Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo interesujący projekt, na premierę którego czekamy z niecierpliwością. Microsoft chce zapewnić graczom pełne wrażenia z gry zgodne z pierwotną intencją twórców, tak by granie na smartfonie nie różniło się praktycznie niczym od gry na konsoli. Krótko mówiąc, żadnych kompromisów! Na razie wszystko wskazuje na to, że jest to wykonalne! Usługa ta może trafić nie tylko na komputery PC, smartfony i tablety, lecz również na konsolę Nintendo Switch.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/03/12/project-xcloud-choice-for-how-and-when-you-play/

Polecamy również w kategorii Xbox