Menu kategorii
 • Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie kwietnia

  Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie kwietnia

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:26
  06.05.2022
  1412 wyświetlenia

  Microsoft opublikował podsumowanie miesiąca dla Teams. Nowości z kwietnia obejmują spotkania, połączenia, urządzenia, czat i współpracę, zarządzanie oraz funkcje dla edukacji, pracowników pierwszej linii i instytucji rządowych. Przegląd najważniejszych zmian w naszym opracowaniu możecie sprawdzić poniżej.

  Spotkania

  Anonimowe dołączanie do spotkań w innych chmurach

  Aplikacja desktopowa Teams pozwala dołączać anonimowo do spotkań w różnych chmurach. Wcześniej, gdy chcieliśmy dołączyć do spotkania hostowanego w chmurze innej niż nasza dzierżawa, byliśmy przekierowywani do aplikacji przeglądarkowej Teams. Teraz użytkownicy komercyjni mogą dołączać do spotkań w chmurach GCC, GCC-High i DOD z aplikacji desktopowej. Funkcja wykorzystuje istniejące ustawienie Allow anonymous users to join meetings. Jeśli jest ono skonfigurowane, żadne dodatkowe działania nie są potrzebne.

  Ulepszenia powiadomień podczas spotkania na iOS

  Microsoft dodał "szufladę" powiadomień, która wyświetli się na górze ekranu spotkania. Powiadomienia systemowe można podejrzeć, rozwinąć i wyczyścić jednym stuknięciem przycisku. Pomaga to zmniejszyć rozproszenie w trakcie spotkania.

  Microsoft Teams na iOS

  Udostępnianie dźwięku z systemu w spotkaniach w przeglądarce

  Użytkownicy aplikacji internetowej Teams mogą teraz dołączyć dźwięk z systemu, kiedy udostępniają pulpit lub okno na spotkaniu. Jest to szczególnie przydatne, gdy transmitujemy wideo z muzyką albo nagraną narracją. Ustawienie to znajdziemy w ustawieniach udostępniania zawartości.

  Microsoft Teams - Udostępnianie dźwięku

  Tryb prezentera: kontrolki rozmiaru i położenia wideo prezentera

  Tryb prezentera pozwala teraz osobie prezentującej wybrać, czy wyświetlać swoją postać po lewej, czy po prawej stronie prezentacji, a także zmieniać rozmiar streamowanego wideo, przy czym pozostała zawartość dopasowuje się do tego rozmiaru automatycznie. Można to zaaplikować do wszystkich trybów udostępniania pulpitu lub okna.

  Microsoft Teams - Tryb prezentera

  Poprawiona obsługa spotkań w przeglądarce Firefox

  Użytkownicy Firefoksa mogą teraz korzystać z pełnego wsparcia dla udostępniania dźwięku, pulpitu i okna w spotkaniach Teams.

  Automatyczne wykrywanie muzyki

  Wydana wcześniej redukcja hałasu jest teraz włączona domyślnie u większości klientów. Oparta na machine learningu funkcja wykrywa wszystkie sygnały, które nie są mową, i automatycznie je wycisza. Aby uniknąć wyciszenia również muzyki, Teams został wyposażony w oparte na ML wykrywanie muzyki, które powiadomi użytkownika za każdym razem, gdy muzyka będzie obecna. Daje to użytkownikowi końcowemu wybór, czy muzyka jest pożądana (np. na lekcji muzyki), czy należy ją traktować jako niepożądany hałas (np. muzyka w tle w kawiarni). Na ten moment funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników EDU.

  Microsoft Teams - wykrywanie muzyki

  Napisy na żywo dla Teams na VDI — Azure Virtual Desktop i Citrix

  Napisy na żywo są teraz ogólnodostępne w Teams w Virtual Desktop Infrastructure (VDI) dla Azure Virtual Desktop i Citrix. Program w tych dzierżawach jest już w stanie rozpoznawać, co zostało powiedziane oraz kto to powiedział, i dostarczyć napisy w czasie rzeczywistym.

  Microsoft Teams - Napisy na żywo

  Rozmowy

  Kontakty Outlook dostępne do wybrania dla połączenia

  Kontakty programu Outlook z powiązanym numerem telefonu są teraz dostępne w rozwijanym menu wyboru kontaktów w scenariuszach połączeń, takich jak klawiatura numeryczna w aplikacji Rozmowy lub transfer połączenia. Funkcja jest dostępna dla użytkowników z numerem telefonu powiązanym z Teams.

  Niestandardowy banner dla połączeń alarmowych

  Administratorzy mogą teraz informować swoich użytkowników o połączeniu alarmowym poprzez niestandardowy banner z wyjaśnieniem, który pojawi się w aplikacji Rozmowy. Użytkownicy będą mogli dowiedzieć się więcej, klikając go.

  Konfiguracja ustawień przekierowania połączeń użytkownika końcowego

  Administratorzy mogą teraz konfigurować ustawienia przekazywania połączeń w imieniu użytkowników w ich dzierżawie za pośrednictwem Centrum administracyjnego Teams lub Teams PowerShell Module. Teraz, jeśli użytkownicy nieoczekiwanie wyjdą z biura, połączenia można przekierować do jednego lub większej liczby delegatów lub skonfigurować do grupowego odbierania połączeń, dzięki czemu ważne połączenia nie zostaną pominięte.

  Czat i współpraca

  Podpowiedzi tekstowe w mobilnej aplikacji Teams

  Podczas pisania wiadomości lub odpowiedzi na czacie w Teams, aplikacja wyświetli podpowiedzi, sugerujące adekwatne słowo lub frazę. Pozwala to oszczędzić czas i zmniejszyć ilość pomyłek.

  Wykorzystanie szablonów Power Automate w szablonach zespołów

  Szablony zespołów w Teams ułatwiają tworzenie zespołu z predefiniowanymi kanałami i preinstalowanymi aplikacji. Teraz wybrane szablony zespołów będą zawierały nową kartę Power Automate, gdzie znajdziemy wybór szablonów przepływów Power Automate.

  Microsoft Teams - szablony Power Automate

  Emoji w stylu Fluent w Microsoft Teams

  Teams dołącza do Microsoft 365 i Windows, aktualizując wszystkie emoji i reakcje do nowego stylu. Daje to dostęp do ponad 1800 żywych i ekspresyjnych emoji do wyboru.

  Sugerowane odpowiedzi na czacie

  Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na wiadomość? Sugerowane odpowiedzi na czacie w aplikacji dekstopowej Teams korzystają z asystującej sztucznej inteligencji, aby stworzyć 3 krótkie, autentyczne odpowiedzi w oparciu o kontekst poprzedniej wiadomości. Zamiast pisać odpowiedź, wystarczy kliknąć jedną z podpowiedzi, która najbardziej pasuje do konwersacji.

  Sugerowane odpowiedzi na czacie Microsoft Teams

  Przesyłanie plików do prośby o zatwierdzenie poprzez portal Power Automate

  Pliki przesłane w portalu Power Automate będą teraz wyświetlane w oknie widoku szczegółów prośby o zatwierdzenie w usłudze Teams.

  Filtr czatu dla czatów niezwiązanych ze spotkaniami

  Nowa funkcja filtrowania czatu pozwala szybko znaleźć wiadomości i konwersacje na czacie. Filtr obejmuje czaty 1:1 lub czaty grupowe i odfiltruje czaty spotkań oraz czaty z botami.

  Microsoft Teams - Filtr czatu

  I to by było na tyle, jeśli chodzi o najważniejsze nowości w Teams z minionego miesiąca. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź również nasze Podsumowanie zmian z kwietnia 2022 w Microsoft 365!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-april-2022/ba-p/3297881

  Polecamy również w kategorii Teams