Co Polaków wkurza w ich laptopach? Microsoft to sprawdził

Co Polaków wkurza w ich laptopach? Microsoft to sprawdził

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:54
09.12.2019
1001 wyświetlenie

W zeszłym miesiącu cytowaliśmy wyniki badań Microsoftu, które wykazały m.in., że co drugi polski użytkownik Windows 7 nie wie, z czym się wiąże koniec wsparcia. Tym razem gigant skupił się na sprzęcie. Okazuje się, że ponad połowa użytkowników Siódemki rozważa zakup nowego komputera w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Dlaczego? Przede wszystkim ich laptopy są za wolne, a to właśnie szybkość komputera jest dla nich najważniejszą cechą.

Badanie przeprowadzone przez Microsoft i Kantar Millward Brown nie pozostawia złudzeń. Szybkość działania komputera ma kluczowe znaczenie aż dla 74 proc. użytkowników Windows 7. Co ciekawe, większość osób, które podały ją jako najistotniejszą cechę, obecnie korzysta z urządzenia, które ma więcej niż 5 lat.

Szybkie uruchamianie to funkcjonalność, którą najbardziej docenia blisko 25 proc. badanych. Podobna liczba respondentów wymieniła jako jedną z kluczowych cech tę, dotyczącą długości pracy na baterii. Poza tempem działania komputera liczą się także bezawaryjność, tę wymienia jako kluczową aż 49 proc. ankietowanych. Co istotne wśród nich, ponad połowa korzysta z urządzeń, które mają więcej niż 3 lata. Najmniejsze znaczenie mają kolejno: wielkość ekranu (ważna dla 13 proc. użytkowników) oraz waga komputera (5 proc. wskazuje ją jako bardzo istotną).
— Joanna Rutkowska, Channel Marketing Manager Consumer Devices Sales, Microsoft Polska

Wśród przebadanego tysiąca użytkowników Siódemki dominują urządzenia starsze niż 5 lat. W perspektywie komputerowej to już wiek co najmniej dojrzały, by nie powiedzieć, że podeszły. W związku z tym ponad połowa z nich rozważa zakup nowego urządzenia w ciągu najbliższych 6 miesięcy. 66 proc. z nich planuje kupić laptopa. Oprócz wspomnianej szybkości istotną cechą jest też jego bezpieczeństwo systemu operacyjnego. Zwraca na to uwagę 62 proc. użytkowników Siódemki, co jest dość pozytywnym zaskoczeniem i oznacza, że Polacy są świadomi zagrożeń.

W tym kontekście warto przypomnieć, że Windows 7 staje się coraz mniej bezpieczny, a po 14 stycznia będzie już tylko gorzej, jako że nastąpi wówczas koniec wsparcia. W praktyce oznacza to, że użytkownicy nie będą otrzymywali aktualizacji bezpieczeństwa systemu, jak również darmowego wsparcia pomocy technicznej. Gwarancją stabilnej oraz przede wszystkim bezpiecznej pracy na komputerze jest wymiana komputera na ten działający w oparciu o system Windows 10 — przypomina Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/co-polakow-wkurza-w-ich-laptopach/

Polecamy również w kategorii Urządzenia