Chrome pozwala teraz wygenerować kod QR dla dowolnej strony

Chrome pozwala teraz wygenerować kod QR dla dowolnej strony

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:10
06.12.2019
1538 wyświetleń

Google opracowało szybki sposób na udostępnianie stron. Chrome posiada teraz wbudowany generator kodów QR. Wystarczy wejść na stronę, otworzyć menu i kliknąć opcję, aby utworzyć kod. Następnie można go od razu zeskanować telefonem albo pobrać i udostępniać dalej. Funkcja znajduje się jeszcze w fazie eksperymentalnej i aby ją włączyć, trzeba aktywować flagę w Chrome Canary.

Jak wygenerować kod QR? Należy wejść na stronę chrome://flags/, wyszukać flagę Enable sharing page via QR code, włączyć ją (Enabled) i ponownie uruchomić przeglądarkę. Gdy już wejdziemy na stronę, którą chcemy udostępnić, klikamy jej obszar prawym przyciskiem i z menu wybieramy Wygeneruj kod QR powiązany z tą stroną. Dlaczego jeszcze nie można tego zrobić z poziomu przycisku na pasku adresu — nie wiadomo. W rozwijanym menu Zeskanuj kod QR teoretycznie znajduje się kod. Teoretycznie, bo póki co widzimy tam tylko zastępczy kwadrat w losowym kolorze.

Wygenerowany kod można zeskanować lub pobrać. Pozwoli to zamieszczać go w innych miejscach, np. na stronach internetowych, bannerach, ulotkach czy plakatach. Jak widać, funkcjonalność nie jest jeszcze gotowa i zapewne dopiero po paru tygodniach będzie nadawała się do użytku. Możliwe, że trafi też do nowego Microsoft Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/chrome-chrome-qr-code/

Polecamy również w kategorii Chrome