Ceny licencji Windows Phone mogą drastycznie spaść

Ceny licencji Windows Phone mogą drastycznie spaść

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
20:24
27.02.2014
2637 wyświetleń

Niedawno Microsoft potwierdził pogłoski o drastycznym obniżeniu cen na Windows 8.1 dla dostawców sprzętu. Według kolejnych nieoficjalnych informacji, gigant zamierza zrobić to samo z cenami licencji Windows Phone 8.1.

Joseph Ram pracuje na stanowisku CEO w firmie trudniącej się produkcją tanich urządzeń wyposażonych w system Android. Serwis PCMag.com dotarł do jego wypowiedzi, w której sugeruje, że cena za jedną licencję ma spaść o 70%, co skutecznie zwiększy konkurencyjność produktów wyposażonych w Windows Phone. Ram dodał, że jeśli ta pogłoska okaże się prawdziwa to jego firma rozważy produkcję urządzeń wyposażonych w mobilny system Microsoftu.

Na początku tego tygodnia Microsoft ogłosił nawiązanie współpracy na rynku mobilnym z dziewięcioma nowymi partnerami. Koncern zapewnił również, że już niebawem Windows Phone otrzyma pełne wsparcie dla tanich procesorów Qualcomma (Snapdargon 200 i 400). Te dwa czynniki powodują, że domysły dotyczącej obniżenia cen licencji Windows Phone 8.1 stają się wysoce prawdopodobne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2454101,00.asp

Polecamy również w kategorii Windows Phone