Całkiem nowy Microsoft Launcher v6 już ogólnodostępny

Całkiem nowy Microsoft Launcher v6 już ogólnodostępny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:08
16.07.2020
2214 wyświetlenia

Przedwczoraj pisaliśmy o zapowiedzi wycofania Microsoft Launcher Preview z powodu planowanego wydania Microsoft Launcher v6 w wersji stabilnej. Wczoraj, przy okazji wypuszczenia nowej kompilacji Windows Insider, Microsoft poinformował o ogólnej dostępności nowego Launchera. Teraz przyjrzymy się bliżej temu wydaniu, które zostało stworzone właściwie od podstaw i wyposażone w nowy design oraz zmienioną ikonę.

Microsoft Launcher v6 jest od wczoraj udostępniany użytkownikom wersji stabilnej. Został on zbudowany w oparciu o nowy kod, co pozwoliło Microsoftowi dodać nowe funkcje — takie jak spersonalizowane wiadomości, tryb poziomy, dające się personalizować ikony aplikacji, tła od Bing, ciemny motyw oraz wiele usprawnień działania, takich jak szybsze ładowanie, niskie użycie pamięci, optymalizacja pod kątem baterii i animacje w stylu fluent.

Launcher - Android Launcher - Android

Sprawdźmy nowe funkcje w tym wydaniu:

  • Spersonalizowane wiadomości: tablica newsów aktualizuje się w ciągu dnia i dostarcza najbardziej trafne wiadomości, przez co łatwiej trzymać rękę na pulsie w sprawach, które nas interesują.
  • Widok poziomy: Microsoft Launcher wspiera orientacje wertykalną i horyzontalną, dostosowując się do naszych preferencji.
  • Dające się personalizować ikony: możemy uzyskać spójny wygląd na telefonie dzięki dopasowanym paczkom ikon oraz ikonom adaptacyjnym.
  • Tła ekranu: świeże tapety od Bing każdego dnia lub ustawianie własnych obrazów.
  • Ciemny motyw: pozwala odpocząć zmęczonym oczom i sprawdza się świetnie w warunkach nocnych lub przy słabym oświetleniu. Funkcjonalność jest zgodna z ustawieniami ciemnego motywu jako domyślnego na Androidzie.
  • Poprawione działanie: Launcher ładuje się szybciej, używa mniej pamięci, jest bardziej oszczędny dla baterii i oferuje animacje w stylu Fluent Design.

To nie wszystko. Microsoft zaprezentował też nową ikonę aplikacji:

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher v6 wymaga Androida w wersji 7.0 lub wyższej. Aby go uzyskać, należy pobrać Microsoft Launcher ze Sklepu Play. Zastąpi on domyślny launcher na urządzeniu. Na chwilę obecną istnieje kilka znanych problemów z tym wydaniem, dotyczących obsługi gestów nawigacji na Androidzie 10, wsparcia dla ciemnego motywu systemowego (tylko dla Androida 8.0 lub wyższych), synchronizacji ze Sticky Notes, konieczności ponownego włączenia liczników w powiadomieniach i ustawiania zewnętrznych launcherów jako domyślnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/07/15/announcing-windows-10-insider-preview-build-20170/

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher