CVP Brad Anderson odchodzi z Microsoft, by dołączyć do Qualtrics. Nie on pierwszy

CVP Brad Anderson odchodzi z Microsoft, by dołączyć do Qualtrics. Nie on pierwszy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:44
12.01.2021
1487 wyświetleń

Brad Anderson, Corporate Vice President w dziale Commercial Management Experiences i weteran Microsoftu z blisko 18-letnim stażem, odchodzi z firmy. Był on jednym z najwyższych menadżerów Windows/Microsoft 365, zajmował się rozwojem Windows, bezpieczeństwem PC i urządzeń mobilnych, a także wdrożeniami usług Microsoft 365 w firmach. Teraz powraca do swojego rodzinnego stanu Utah i dołącza do Qualtrics na stanowisko President of Products & Services.

17+ lat, które spędziłem w Microsoft, było niesamowite. Jestem lepszą osobą, mężem, ojcem i liderem dzięki temu, czego nauczyłem się w Microsoft. Decyzja, by odejść z firmy, była bardzo emocjonalna. Kocham Microsoft, kocham klientów, którym służymy, i kocham mój zespół.

Moja nowa rola jako President of Products & Services w Qualtrics daje możliwość zagłębienia się, nauczenia więcej i wniesienia wkładu do kategorii Experience Management (XM), którą Qualtrics definiuje i tworzy. Daje także szansę powrotu do mojego rodzinnego miasta w Utah i pomaga przyspieszyć wzrost sektora technologicznego Silicon Slopes oprócz Seattle.

Nie mam możliwości podsumowania wszystkiego, czego nauczyłem się w Microsoft, ale te rzeczy naprawdę się wyróżniają:

Kultura jest wszystkim.

Empatia klientów prowadzi do dobrych decyzji produktowych.

Wymagane jest nastawienie na wzrost. Jedną z książek, które Satya Nadella poprosił nas, abyśmy przeczytali, jest Mindset Carol S. Dweck — mocno polecam.

Pokora. Możesz być pewny siebie, konkurencyjny, skromny i pojętny w tym samym czasie.

Integracja — zawsze.

Biznes to sport zespołowy.

Mój zespół w Microsoft to fundamentalna część mojej historii życia i jestem wdzięczny ludziom, którzy dzielili ten czas ze mną. Dziękuje wszystkim, którzy uczynili te ostatnie 17 lat spełnieniem marzeń!

— Brad Anderson, CVP w Microsoft

Anderson pracował wcześniej w Novell. W Microsoft rozpoczął karierę w System Center i skupił się mocno na budowie ConfigMgr. Znany jest też z serii videocastów "Shiproom", gdzie przeprowadzał wywiady ze społecznością Microsoft poświęcone problematyce IT. Nie jest on jedynym menadżerem wysokiego szczebla z Microsoft, który przeszedł do Qualtrics. Wcześniej zrobili to Julie Larson-Green, która w 2017 r. została CXO w Qualtrics, a także Zig Serafin — CEO firmy, który wcześniej przez 17 lat pełnił różne role związane z Office 365, zunifikowaną komunikacją i innymi obszarami produktów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.linkedin.com/posts/m365brad_the-17-years-i-have-been-at-microsoft-have-activity-6754464676656111616-GRES/

Polecamy również w kategorii Microsoft