Były pracownik okradł Microsoft na 10 mln dolarów. Kupił za to dom i samochód

Były pracownik okradł Microsoft na 10 mln dolarów. Kupił za to dom i samochód

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:59
18.07.2019
1089 wyświetleń

W zeszłym tygodniu uznano winnym szefa marketingu sportowego w Microsoft, Jeffa Trana, odpowiedzialnego m.in. za współpracę z NFL. Dokonał on oszustw i defraudacji na ponad 1,5 mln dolarów. Tymczasem zarzuty usłyszał kolejny pracownik Microsoftu, który na swoim przekręcie zarobił dużo więcej.

Jak podaje AP NEWS, były pracownik Microsoftu z Ukrainy został oskarżony przez amerykańską prokuraturę w Seattle o kradzież cyfrowej waluty podczas testowania firmowej platformy sprzedaży online. 25-letni Volodymyr Kvashuk usłyszał zarzuty kradzieży dóbr w postaci kart podarunkowych, które mogły zostać wymienione na produkty Microsoftu, a następnie ich odsprzedaży w Internecie. Za zdobyte pieniądze oskarżony kupił samochód Tesla za 160 tys. dolarów oraz dom nad jeziorem za 1,7 mln dolarów.

Reklama

Prokuratura twierdzi, że Kvashuk został wyrzucony z pracy w czerwcu 2018 roku, gdy kradzież wyszła na jaw. Przez siedem miesięcy swojej aktywności przelał on 2,8 mln dolarów na swoje konta bankowe. Ukrainiec został aresztowany we wtorek, 17 czerwca i czeka na proces. Zarówno adwokat oskarżonego, jak i Microsoft nie udzielili komentarza w sprawie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/former-microsoft-employee-sought-to-steal-10-million-in-digital-currency-from-company

Polecamy również w kategorii Procesy sądowe Microsoftu