Były CEO McAfee, Christopher Young, dołączył do Microsoft jako EVP rozwoju biznesu

Były CEO McAfee, Christopher Young, dołączył do Microsoft jako EVP rozwoju biznesu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:05
12.11.2020
1638 wyświetleń

Microsoft ogłosił wczoraj Christophera Younga nowym wiceprezesem wykonawczym ds. rozwoju biznesu (executive vice president of business development). Jako osoba na stanowisku EVP będzie odpowiadał bezpośrednio przed CEO Satyą Nadellą. Young posiada bardzo ciekawą historię zawodową. Ostatnią jego rolą przed przejściem do Microsoft był CEO McAfee.

Christopher Young jako główny prezes McAfee, jednej z największych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, w 2017 roku przewodził inicjatywie odłączenia firmy od Intela. Stał też na czele realizacji misji McAfee, jaką jest ochrona systemów i danych klientów na całym świecie. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska menadżerskie w takich firmach, jak Cisco, VMware, RSA i AOL.

Znam Chrisa od wielu lat i doceniam jego osiągnięcia jako lidera. Jego doświadczenie i umiejętności są nieocenioną wartością dodaną dla naszej firmy oraz Senior Leadership Team. Wiemy, że dla naszych klientów i partnerów następna dekada wzrostu ekonomicznego będzie definiowana przez inwestycje cyfrowe dokonywane dzisiaj. Kierowany przez Chrisa, zespół Business Development będzie nadal kluczowym akceleratorem naszych partnerstw i nowych szans wzrostu.
— Satya Nadella, CEO Microsoft

Young będzie odpowiedzialny za globalne strategie rozwoju biznesowego Microsoftu, które obejmą całą firmę. Dotyczą one m.in. partnerstw strategicznych i inwestycji kapitałowych. Sam świeżo upieczony EVP oświadczył, że wspaniale jest teraz dołączyć do Microsoft, pomagając mu stać na czele transformacji sposobów pracy i życia, opartych na doświadczeniach technologicznych, które są bardziej połączone, interaktywne i inteligentne.

Chris Young posiada dyplomy A.B. (licencjata) z Princeton University oraz MBA (Master of Business Administration) z Harvard Business School. Był on członkiem prezydenckiego National Security Telecommunications Advisory Committee (NSTAC) i zasiadał w radach dyrektorów American Express oraz Snap Inc.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2020/11/11/microsoft-names-christopher-young-to-lead-business-development/

Polecamy również w kategorii Microsoft