By nie urazić Chińczyków, Microsoft zmienił instalator Visual Studio 2019

By nie urazić Chińczyków, Microsoft zmienił instalator Visual Studio 2019

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
13.03.2019
993 wyświetlenia

Nie, tym razem nie chodzi o cenzurowanie Internetu czy unikanie faktów historycznych. Microsoft zmienił wygląd instalatora Visual Studio 2019 z powodu elementu, który w naszym kręgu kulturowym nie wywołuje najmniejszego poruszenia, ale dla osób z Chin jest obraźliwy.

Spójrzmy na dotychczasowy wygląd instalatora - zielonkawa kolorystyka, motyl, góry, drzewa iglaste, namiot i mężczyzna na rowerze. Ot, campingowe klimaty, miła dla oka ilustracja w kreskówkowym, Microsoftowym stylu. Oprócz miłych okoliczności przyrody jest tu jednak coś, co zwraca szczególną uwagę dla osoby z chińskiego kręgu kulturowego - zielona czapeczka. Niby jest to zwykła czapka kolarska, ale w połączeniu z zielonym kolorem stanowi ona dla Chińczyków obraźliwy symbol.

Symbolika ta sięga jeszcze okresu dynastii Yuan, kiedy to krewni prostytutek byli zmuszani do noszenia zielonych czapek. Od tamtych czasów symbolizuje ona, że kobieta zdradza swojego chłopaka albo męża. By uniknąć zbędnych kontrowersji, Microsoft postanowił więc usunąć ten element.

O zmianie w instalatorze Microsoft poinformował na forum Visual Studio Developer Community. Gdy teraz go pobierzemy, zielonej czapki już tam nie będzie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-removes-green-hat-from-vs-2019-installer-after-offending-users-in-china/

Polecamy również w kategorii Visual Studio