Bruksela usatysfakcjonowana. Przejęcie LinkedIn spełniło wszystkie kryteria

Bruksela usatysfakcjonowana. Przejęcie LinkedIn spełniło wszystkie kryteria

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:28
06.12.2016
1975 wyświetleń

Ważny przełom w sprawie przejęcia LinkedIn przez Microsoft - firma ogłosiła dziś, że Komisja Europejska wyklarowała swoje stanowisko i nie ma już zastrzeżeń do transakcji. W świetle prawa unijnego Microsoft spełnił więc wszystkie regulacje prawne, potrzebne do zatwierdzenia przejęcia. Sprawa zostanie oficjalnie zamknięta w najbliższych dniach.

Potwierdzenie uzyskane w Brukseli jest ostatnim tego typu. Wcześniej firma uzyskała jasny status prawny w USA, Kanadzie, Brazylii i RPA. W każdym z tych regionów analizowano drobiazgowo przejęcie, które - przypomnijmy - opiewało na 26,2 mld USD. Tak duże przejęcia wymagają często sprawdzenia, a do tego nawoływała także konkurencja z Salesforce, obawiając się rzekomego naruszenia prawa antymonopolowego i prywatności danych. Komisja Europejska zapowiedziała wówczas wydanie orzeczenia 6 grudnia. Jako że termin upływa dzisiaj, Microsoft dzieli się dobrymi wieściami. Urzędnicy przyjęli zobowiązania Microsoft i nie mają więcej zastrzeżeń.

W porozumieniu z Komisją Europejską firma stworzyła formalną listę zobowiązań na najbliższe 5 lat:

  • "Wciąż będziemy czyniść program Office Add-in dostępnym dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych. Program Office Add-in pozwala deweloperom integrować ich serwisy z Microsoft Outlook, Word, PowerPoint i Excel, dostarczając użytkownikom rozszerzonego doświadczenia użytkowania Office. Jako że kontynuujemy rozwój tego programu, usprawnienia będą dostępne dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych.
  • Będziemy nadal oferować promocyjne warunki w Office Store dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych.
  • Będziemy się upewniać, że administratorzy IT i użytkownicy mogą personalizować swoje doświadczenie Office, wybierając, czy wyświetlać w interfejsie użytownia profil LinkedIn i informacje o aktywnościach, które mogą zostać zintegrowane w przyszłości.
  • Jeśli będziemy rozwijać aplikację LinkedIn lub [jej] kafelek dla PC z Windows i dołączymy je do [systemu] Windows, pozwolimy producentom PC na nieinstalowanie ich na komputerach PC w EEA (European Economic Area). Upewnimy się też, że użytkownicy mogą odinstalować aplikację i kafelek, jeśli tego sobie życzą. Nie będziemy też używać Windows do wyświetlania wyskakujących powiadomień, proszących o zainstalowanie LinkedIn, niemniej [aplikacja] może pozostawać dostępna w Sklepie Windows i być promowana na inne sposoby.
  • W EEA nie tworzymy umów z producentami PC, które dotyczyłyby preinstalacji aplikacji LinkedIn dla Windows lub jej kafelka, co mogłoby faworyzować LinkedIn i ograniczyć dystrybucję konkurencyjnych profesjonalnych serwisów społecznościowych."

Po uporządkowaniu formalności Microsoft może już swobodnie działać na terenie Unii Europejskiej, stosując się do wymienionych zobowiązań. Developing...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2016/12/06/microsoft-linkedin-deal-cleared-regulators-opening-doors-people-around-world/

Polecamy również w kategorii Procesy sądowe Microsoftu