Menu kategorii
 • Blokowanie pobierania i udostępnianie w widoku recenzji w OneDrive dla Firm

  Blokowanie pobierania i udostępnianie w widoku recenzji w OneDrive dla Firm

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:19
  10.06.2020
  1134 wyświetlenia

  Microsoft opublikował wczoraj listę zmian w OneDrive dla Firm, które wylądowały w wersji produkcyjnej (stabilnej) na przestrzeni maja. Wśród nich znajdziemy aktualizację udostępniania linków z blokadą pobierania i opcję otwierania dokumentów w trybie recenzji w Word Online. Szczegóły poniżej.

  Udostępnianie linków z blokadą pobierania

  Lista wspieranych typów plików, dla których użytkownicy przy udostępnianiu mogą zablokować pobieranie, została rozszerzona. Aktualizacja obejmuje wsparcie dla plików PDF, obrazów, plików dźwiękowych i innych typów plików nietekstowych i niebędących wideo.

  OneDrive

  Otwieranie w widoku recenzji w Word Online

  Użytkownicy mogą teraz wybrać opcję "Otwórz w widoku recenzji" podczas udostępniania dokumentów Word. Po jej włączeniu odbiorcy będą mogli otworzyć plik jedynie w widoku "Recenzja" w Word w przeglądarce. W tym trybie przeglądający może zasugerować zmiany (używając funkcji śledzenia zmian) i nanosić komentarze, jednak nie może wykonywać edycji, których nie sposób śledzić. Właściciele dokumentu mają opcję zaakceptowania lub odrzucenia sugestii odbiorcy.

  OneDrive

  Obecnie użytkownicy, którzy próbują otworzyć dokument w desktopowej aplikacji Word, gdy udostępniono go z trybem "Otwórz w widoku recenzji", będą mogli jedynie otworzyć dokument w trybie podglądu. Zobaczą pasek z sugestią, by zmienić aplikację na Word Online. Dopiero tam będą mogli sugerować zmiany i wstawiać komentarze.

  OneDrive


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announce-new-collaboration-features-for-onedrive-for-business/

  Polecamy również w kategorii OneDrive