Aplikacja Twój telefon gotowa do testów w Redstone 5

Aplikacja Twój telefon gotowa do testów w Redstone 5

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:16
01.08.2018
4 komentarze
1306 wyświetleń

Na Build 2018 Microsoft zapowiedział aplikację, która pozwoli w banalny sposób podłączyć nasz telefon do komputera z systemem Windows 10. Za jej pomocą będziemy mogli między innymi odczytać powiadomienia, wiadomości SMS i szybko przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer. Jest to naprawdę obiecująca usługa, która sprawi, ze nie będziemy musieli już korzystać z zewnętrznych aplikacji, aby moc zarządzać naszym telefonem z poziomu komputera. Aplikacja Twój Telefon, bo o niej mowa, pozwala już na przesyłanie zdjęć w testowej wersji Windows Redstone 5.

Your Phone

Na razie możliwości są ograniczone jedynie do przesyłania zdjęć, które możemy przerzucać bezpośrednio z telefonu na przykład do Worda. W przyszłości będziemy mogli obsługiwać również wspomniane powiadomienia i wiadomości. Przynajmniej na Androidzie, bo na iOS sprawa nie jest tak prosta. Systemy iOS oraz MacOS są zamknięte i Apple pilnuje, by zatrzymać swoich użytkowników w obrębie swojego własnego ekosystemu. Na systemach Apple istnieją już możliwości, które do Windows 10 wprowadzi aplikacja Your Phone. Dlatego też, na iOS jej funkcje będą prawdopodobnie ograniczone jedynie do zdjęć i powiadomień, bez możliwości obsługi wiadomości. Choć być może, giganci dogadają się między sobą w tej sprawie i również posiadacze Apple będą mogli cieszyć się pełnią możliwości.

Your Phone GIF

Jako że system Android jest zdecydowanie najpopularniejszym system mobilnym na świecie, Microsoft musi zapewnić swoim własnym użytkowników możliwości płynnej synchronizacji pracy między smartfonem, a Windows 10. Gigant posiada już szereg bardzo popularnych aplikacji na ten system, na czele z Microsoft Launcher i przeglądarką Edge>. W przyszłości doczekamy się również wprowadzenia do Launchera opcji Timeline, co pozwoli na pełną synchronizację naszych danych i działań pomiędzy obiema platformami. Póki co testy ograniczone są do Androida, lecz testy dla iOS mogą zostać uruchomione w najbliższej przyszłości. Funkcja zostanie zaprezentowana oficjalnie już jesienią tego roku, gdy na komputery z Windows 10 trafi aktualizacja Redstone 5.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2018/7/31/17637018/microsoft-windows-10-phone-app-testing-features

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

 • zakius 14:59 01.08.2018

  wiadomo już coś o dedykowanej apce do połączenia, czy nadal tylko bezużyteczny launcher pozwala rozpoznać chmurze MS nasze urządzenie jako połączone?

 • MSmob 10:04 02.08.2018

  Czy we współczesnym Androidzie można ustawić książkę adresową Microsoft jako domyślną, czy trzeba korzystać z książki Google? Czas żegnać się z Lumią, szukam rozwiązania. W iOS się da, a w Andku?

 • zakius 12:02 02.08.2018

  można, chociaż jest z tym nieco zabawy (trzeba odnaleźć adres serwera exchange, gdzieś mam zapisany, ale znowu nie wiem gdzie...)

 • LeonZ 16:42 08.08.2018

  Niestety nie działa na kompie cały czas chce instalować oprogramowanie na telefonie choć jest zainstalowane Microsoft App i aplikacja jest zalogowana do konta Microsoft

Skomentuj

Autor