Aplikacja Disney+ na Xbox One, ale nie na Windows 10

Aplikacja Disney+ na Xbox One, ale nie na Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:21
20.08.2019
1313 wyświetlenia

Jeśli myśleliście, że wojna usług streamingowych już za nami, to byliście w błędzie. Amerykański rozrywkowy gigant ogłosił już, że jego nadchodząca usługa Disney+, która ma być bezpośrednią konkurencją dla Netfliksa, HBO Go oraz Amazon Prime, będzie zawierać całkiem atrakcyjną bibliotekę. W jej skład wejdą między innymi filmy, seriale i programy Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic. Dziś dowiedzieliśmy się, w jaki sposób będziemy mogli korzystać z Disney+.

Aplikacja Disney+ będzie dostępna na iOS, Apple TV, Android, Android TV, Google Chromecast i Xbox One już w dniu premiery. Wygląda na to, że użytkownicy Windows 10 mogą poczuć się nieco olani, bo aplikacji na ten system najwyraźniej brak. Prawdopodobnie użytkownicy desktopów będą mogli skorzystać po prostu z klienta w przeglądarce.

Disney jeszcze przed premierą podpadł użytkownikom, wypowiadając otwartą wojnę z procederem współdzielenia konta. Przedstawiciele giganta określili to bezpośrednio mianem piractwa. Jest to kwestia wyjątkowo sporna, bo taki Netflix nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Tak wrogie nastawienie do użytkowników, jeszcze przed uruchomieniem samej usługi, nie jest zbyt mądrym posunięciem. Z drugiej strony Disney ma najwidoczniej ogromną wiarę w swoją potęgę. Pytanie brzmi, czy słusznie.

Oficjalny start serwisu odbędzie się 12 listopada w USA, Kanadzie i Holandii, a 19 listopada w Australii oraz w Nowej Zelandii. Nie wiadomo jeszcze, kiedy serwis zawita do Polski, ale prędzej czy później to nastąpi. Za miesiąc będziemy musieli zapłacić około 30 zł (6,99 euro).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/disney-will-have-app-for-xbox-one-but-not-for-windows-10/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie