Aparaty w Surface Neo i Duo? To może być trójwymiarowa rewolucja

Aparaty w Surface Neo i Duo? To może być trójwymiarowa rewolucja

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:33
16.12.2019
882 wyświetlenia

Egzemplarze Surface Neo i Duo zaprezentowane na konferencji Surface w październiku to zasadniczo były prototypy. Zaawansowane, ale jednak nadal prototypy kryjące w sobie wiele tajemnic. Jedną z największych niewiadomych jest kwestia aparatu/aparatów, w jakie wyposażone będą oba urządzenia. Podczas prezentacji można zauważyć, że pokazowe egzemplarze mają otwory, w których mógłby się znajdować obiektyw aparatu. Pytanie brzmi, jaki to będzie aparat i czy możemy w tej kwestii liczyć na jakąś sporą innowację?

Patent Microsoftu 12.12

Najnowszy patent Microsoftu, opublikowany 12 grudnia, może sugerować coś w tym kontekście. Dokumenty patentowe dotyczą wykrywania obiektów za pomocą kamery wielospektralnej rejestrującej głębię. Wszystkie te niezbyt jasne informacje zawarte w dokumencie sprowadzają się do tego, że taki aparat potrafi rejestrować obraz nie tylko w 2D, ale również w 3D. Materiał zarejestrowany taką kamerą może być wykorzystany na przykład w wirtualnej rzeczywistości.

To jest jednak tylko patent i jak nauczyło nas doświadczenie, w większości przypadków, patenty nie doczekają się rzeczywistej realizacji. Ponieważ konstrukcja nowych urządzeń z dwoma ekranami pozwala na pracę w 360 stopniach, to jeden aparat będzie mógł pełnić rolę zarówno zasadniczej kamery, jak również tej do wideorozmów i tak zwanego selfie. Wszystko wyjaśni się już w 2020 roku, a finalne wersje Surface Neo i Duo zostaną pokazane prawdopodobnie w październiku, podczas kolejnej konferencji Surface.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-new-multi-spectral-camera-patent-could-show-up-on-surface-neo-and-duo/

Polecamy również w kategorii Urządzenia