Amazon Kindle Paperwhite bez ładowania przez 8 tygodni

Amazon Kindle Paperwhite bez ładowania przez 8 tygodni

 Autor nieznany
Autor nieznany
11:02
11.09.2012
2346 wyświetleń

Pisaliśmy już o nowych tabletach Kindle Fire HD, ale to nie wszystkie nowości od Amazona. Światło dzienne ujrzał bowiem kolejny czytnik e-booków w ofercie firmy - Kindle Paperwhite.

Sztandarowym ulepszeniem urządzenia jest podświetlany ekran Paperwhite. Względem poprzednika poprawiono też o 25% lepszy kontrast i wprowadzono ciemniejszy tekst. Rozdzielczość w nowym modelu wynosić będzie 1024 x 768 pikseli (przekątna 6 cali, 212 ppi). Do dyspozycji użytkownika pozostaje 1,25 GB pamięci wewnętrznej + darmowy dostęp do przestrzeni w chmurze Amazon. Urządzenie łączyć się będzie z internetem poprzez moduł Wi-Fi i (opcjonalnie) modem 3G. Producent deklaruje, że mimo tych wszystkich nowości czas pracy urządzenia ma osiągać nawet do 8 tygodni bez potrzeby ładowania akumulatora.

Nowe funkcje - Whispersync i X-Ray również są przydatne. Pierwsza zapamiętuje moment, w którym skończyliśmy czytać, czym wyręcza nasza pamięć i oszczędza czas, druga natomiast umożliwia przedstawianie informacji o postaciach, o których właśnie czytamy.

Kindle Paperwhite w wersji standardowej kosztować ma 119 dolarów, a w wersji 3G - 179 dolarów. Wersja wolna od wyświetlanych reklam kosztuje dodatkowe 20 dolarów. Premiera urządzenia na rynku amerykańskim wyznaczona została na 1 października.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://thenextweb.com/mobile/2012/09/06/amazon-announces-new-kindles-e-ink/

Polecamy również w kategorii Urządzenia