AltspaceVR teraz jako darmowa aplikacja w Microsoft Store

AltspaceVR teraz jako darmowa aplikacja w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:54
15.02.2019
1061 wyświetlenie

W październiku 2017 roku Microsoft przejął AltspaceVR, platformę społecznościową osadzoną w wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu wzbogacano ją o funkcje kreacji wirtualnego świata i społecznościowe. AltspaceVR uznawany jest za pioniera w tzw. immersyjnej komunikacji, niemniej jednak wciąż pozostaje on dość niszowym produktem, jak z resztą cała kategoria VR. Microsoft chce spopularyzować ten sposób interakcji, a krokiem w tym kierunku było wydanie AltspaceVR w jego Sklepie.

Witaj w AltspaceVR, najłatwiejszym sposobie, by poznać ludzi z całego świata, grać w interaktywne gry i uczestniczyć w darmowych eventach na żywo w VR. Wybieraj spośród 28 aktywności lub dołącz do wydarzeń na żywo z komikami, DJ-ami, pisarzami, celebrytami i nie tylko. W dzień lub w nocy zawsze będzie ktoś, z kim można spędzić czas.
– opis w Microsoft Store

Jako usługa AltspaceVR gromadzi w wirtualnej rzeczywistości ludzi ze 160 krajów. Odbywają się w niej spotkania, występy komików, zajęcia jogi, imprezy taneczne, a nawet wydarzenia na dużą skalę prowadzone przez NBC, Reggiego Wattsa, Justina Roilanda, Drew Carey i inne osobistości.

AltspaceVR

Co ciekawe, by zanurzyć się w VR, nie potrzebujemy nawet gogli Windows Mixed Reality. Aplikację możemy zainstalować na komputerze PC i do jej obsługi oraz poruszania się używać klawiatury i myszy. Nie ma w tym wprawdzie immersji większej niż w typowej grze z perspektywą pierwszoosobową, ale to zawsze coś. AltspaceVR pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/altspacevr/9nvr7mn2fchq

Polecamy również w kategorii Urządzenia