Aktywne kafelki wkrótce znikną z menu Start w Windows 10

Aktywne kafelki wkrótce znikną z menu Start w Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:20
26.02.2020
3489 wyświetleń

Nowy system operacyjny Windows 10X charakteryzuje się całkowicie przeprojektowanym menu Start i statycznymi ikony. Brak tu znanych z klasycznej dziesiątki dynamicznych kafelek. Bardzo możliwe, że również Windows 10 doczeka się w tym kontekście sporych zmian. Informacje z portalu Windows Latest, który powołuje się na osoby związane z rozwojem systemu, wskazują, że ​​Microsoft planuje wreszcie usunąć praktycznie martwe i bezużyteczne aktywne kafelki w menu Start.

Windows 10X Menu

Kafelki mają zostać zastąpione przez zwykłe statyczne ikony i ta wielka rewolucja ma nastąpić po premierze 20H2. Tak więc teoretycznie możemy nastawiać się na to, że zmiany wprowadzone zostaną w 2021 roku. Microsoft niedawno przeprojektował swoją ogromną bibliotekę ikon aplikacji i niektóre z nich już teraz zawitały do systemu. Są zgodne z filozofią Fluent Design i gigant chce by cały jego ekosystem był pod tym względem spójny.

Aktywne kafelki to relikt przeszłości i spadek po Windows 8. Tragiczne przyjęcie tego systemu przez użytkowników zmusiło giganta do powrotu na właściwe tory i owocem tego była właśnie Dziesiątka. Cały czas pełna była jednak starych naleciałości, których z biegiem czasu stopniowo się pozbywała. Aktywne kafelki to jedna z ostatnich rzeczy, które wymagają korekty.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-live-tiles-arent-long-world-new-start-menu-could-be-imminent

Polecamy również w kategorii Windows 10