Aktualizacja map dla Nokii już dostępna

Aktualizacja map dla Nokii już dostępna

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:13
19.05.2014
2410 wyświetleń

Nokia wypuściła aktualizacji map dla Windows Phone. Istnieją dwa typy aktualizowania nawigacji w WP: dotycząca aplikacji HERE Maps samej w sobie i danych offline, zainstalowanych na smartfonie. I właśnie to drugie rozwiązanie zalicza dziś uaktualnienie.

Windows Phone powinien sprawdzać dostępność aktualizacji co pewien czas, jednakże możemy sprawdzić to ręcznie. W przypadku aplikacji Microsoft Maps (HTC, Samsung, Huawei) stukamy w "..." na dole ekranu, przechodzimy do Ustawień, sprawdzamy czy są dostępne aktualizacje i klikamy Instaluj. Posiadacze serii Lumia i użytkownicy Here Maps mogą również sprawdzić manualnie dostępność update'u. W aplikacji stukamy w "..." na dole ekranu, Pobierz mapy, zaktualizuj mapy, zainstaluj.

Here Maps

Możemy także wejść w ustawienia Windows Phone, aplikacje, mapy i sprawdzić dostępność aktualizacji. Proces pobierania powinien zająć kilka sekund, w zależności od rozmiaru pobranych danych offline.

Dostępność aktualizacji jest zależna od regionu i - na podstawie odzewu z różnych krajów - jest ona bardzo zróżnicowana.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.wpcentral.com/nokia-rolls-out-offline-update-maps-windows-phone

Polecamy również w kategorii Windows Phone