Adobe pozywa Microsoft

Adobe pozywa Microsoft

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
21.11.2006
3113 wyświetlenia
Firma Adobe zdecydowała się pozwać do sądu koncern Microsoft, z powodu konfliktu, jaki wybuchł ostatnio pomiędzy dwoma producentami. Przyczyną jest ograniczenie, jakie nałożył gigant z Redmond na firmę Adobe, dotyczące programu Acrobat Reader.

Firma Adobe współpracuje z wieloma firmami, takimi jak Apple, Sun, Corel oraz OpenOffice, oferując darmowy dostęp do programu Adobe Reader. Względem koncernu Microsoft firma Adobe zmieniła jednak taktykę współpracy zażądała usunięcia wymienionego programu z pakietu Office oraz zmiany jego systemu dostępności. Zdaniem producenta, Acrobat Reader miałby zostać płatną opcją pakietu Office. Koncern Microsoft nie przystał na żądania firmy Adobe, usuwając z pakietu Office nie tylko program Reader, ale także aplikację umożliwiającą użytkownikowi wygodne zarządzanie plikami PDF i zrywając tym samym umowę z firmą.

Po wielu próbach dojścia do porozumienia i wypracowania kompromisu, firma Adobe zdecydowała się zgłosić wniosek o rozpoczęcie postepowania sądowego względem koncernu Microsoft, argumentując swoje zgłoszenie stratami wywołanymi przez eliminację z pakietu możliwości odczytywania oraz tworzenia plików PDF.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://4press.pl/index.php?p=8055

Polecamy również w kategorii Microsoft