Acer rozpoczął sprzedaż laptopów z Windows 10 i wgraną Amazon Alexą

Acer rozpoczął sprzedaż laptopów z Windows 10 i wgraną Amazon Alexą

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:43
21.05.2018
1082 wyświetlenia

Microsoft już na konferencji Build 2018 wyraźnie pokazał, że nie chce, by rozwiązania, takie jak Cortana, były sztywno powiązane z jednym tylko typem urządzeń. Stąd też integracja Cortany z Alexą - między obiema asystentkami będzie można się przełączać niezależnie od urządzenia i domyślnego interfejsu. O krok dalej poszedł Acer, który do swoich laptopów dodaje preinstalowaną Alexę. Modele są już w sprzedaży, a na istniejących właścicieli czekają aktualizacje.

Acer Spin 3 + Acer Spin 5

Na początku roku Acer wyjawił plany wprowadzenia Alexy na swoje komputery. Dzisiaj firma ogłasza, że laptopy Acer Spin 3 i Acer Spin 5 z Windows 10 i wbudowaną asystentką Amazonu są już dostępne w sprzedaży. W czerwcu Alexa trafi na gamingowy laptop 2w1 Acer Nitro 5 Spin, a w dalszej przyszłości producent planuje uczynić to samo na zestawach PC. Z kolei w najbliższych tygodniach notebooki Aspire, Switch i Swift, a także komputery Aspire all-in-one będą dostarczane z fabrycznie zainstalowaną Alexą. Jeśli już jesteście właścicielami modeli Spin 5 lub Spin 3, otrzymacie aktualizację (oczywiście tylko dla wybranych wersji językowych), w której znajdzie się Alexa. Aktualizacje wystartują odpowiednio 23 i 26 maja.

"Notebooki konwertowalne Acer Spin 3 i Spin 5 są idealnymi produktami dla przemysłowego debiutu funkcji głosowych Alexa na notebookach" - powiedział Jerry Kao z Acer Inc. "Cieszymy się, że jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek te elastyczne systemy, w których zastosowano wiodące w branży rozwiązania audio i najnowsze technologie, umożliwiające wygodne, oszczędzające czas i intuicyjne interakcje". Dla Amazonu jest to z kolei możliwość dotarcia z Alexą do klientów w nowy sposób. Jak wyjaśnia Steve Rabuchin, wiceprezes Amazon Alexa: "Wierzymy, że klienci powinni mieć możliwość komunikowania się z Alexą, gdziekolwiek jej potrzebują, w tym także na PC, by czerpać korzyści z łatwości, jaką daje sterowanie głosowe".

Korzystając z pomocy Alexy na komputerach Acer, użytkownicy mogą poprosić ją o sprawdzenie pogody, dodanie wpisu do kalendarza, tworzenie list, udzielenie odpowiedzi na pytania czy odtworzenie ulubionej muzyki, podcastów lub audiobooków. Alexa może też obsługiwać inteligentne oświetlenie, termostaty czy inne urządzenia domowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/acers-alexa-built-in-windows-10-laptops-now-on-sale/

Polecamy również w kategorii Urządzenia