Organizacja folderów

Organizacja folderów

Autor: Łukasz Foks

Opublikowano: 1/31/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6935

Program Poczta systemu Windows umożliwia tworzenie własnych folderów. Stworzenie nowego folderu zajmuje bardzo mało czasu i jest bardzo proste. W lewej części aplikacji znajduje się drzewo folderów. Standardowo jest ich sześć. Klikamy na dowolnym folderze prawym przyciskiem myszy, następnie z menu wybieramy Nowy folder. Po chwili pojawia się nowe okno. W pierwszym polu wprowadzamy jego nazwę. Czas na wybranie folderu, w którym ma zostać stworzony nowy, np. Foldery lokalne. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK.

Jeśli popełniliśmy błąd w nazwie możemy to zmienić klikając prawym przyciskiem myszy na nim i wybieramy Zmień nazwę….

Do folderów możemy przenosić dowolne wiadomości. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na wiadomości i z menu zaznaczamy Przenieś do folderu… bądź Kopiuj do folderu…. Pierwsza opcja spowoduje, że wiadomość zniknie z pierwszego folderu i pojawi się w drugim, zaś druga – wiadomość pozostanie w obu.

Zawartość folderów możemy przeszukiwać. Klikamy prawym przyciskiem myszy na wybranym folderze i z menu wybieramy Znajdź.... Sprawdzamy czy obok pola Szukaj w: figuruje odpowiednia nazwa np. Skrzynka odbiorcza. Jeżeli nie, korzystamy z kontrolki Przeglądaj..., a następnie z drzewa zaznaczamy poprawny. Czas na wypełnienie kolejnych pól. Jeśli pamiętamy adres e-mail nadawcy/odbiorcy wiadomości wpisujemy go w polu Od: lub Do:. Do dyspozycji mamy również części Temat oraz Wiadomość:, które pozwalają dokładniej określić dane szukanej poczty e-mail. Poniżej znajdują się pola na dane odebrania: przed i po. Klikamy ikony kalendarza, aby wprowadzić daty. Jeżeli wiadomość zawierała dodatkowe pliki zaznaczamy Wiadomość ma załączniki. Po określeniu wszystkiego bądź tego co pamiętamy klikamy Znajdź teraz.